Indyjskie malarstwo miniaturowe

Dorota Kamińska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Indyjskie malarstwo miniaturowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka omawia interesujący artystycznie i ikonograficznie zespół 9 miniatur ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Pierwsza część zawiera syntetyczne wprowadzenie w tematykę indyjskiego malarstwa miniaturowego (jego funkcje, zasady teoretyczne i techniki malarskie) oraz przedstawienie najważniejszych szkół malarstwa miniaturowego w północnych Indiach. W części drugiej Autorka omawia miniatury. Wychodząc od wnikliwej analizy ikonograficznej, wskazuje dzieła literackie, które zainspirowały twórców miniatur, wyjaśnia typ przedstawienia i znajdujące się w nim symbole i atrybuty, by na końcu na podstawie szerokiego materiału porównawczego ustalić miejsce i czas powstania miniatur z warszawskiej kolekcji.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88938-11-5, 9788388938115
Wydawnictwo: Dialog
Stron: 164

Autor

Pozostałe książki:

Wspomaganie płynności mowy dziecka Czerwony Kapturek Little red Riding Hood Jąkanie. Skuteczne techniki płynnego mówienia. Część 1 i 2 Szkice z życia Korfu
Wszystkie książki Dorota Kamińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Indyjskie malarstwo miniaturowe aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oga
2010-11-02
8 /10

Tak jak mówi opis - niby jest to analiza kilku miniatur indyjskich z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, ale tak naprawdę ogromnie bogata praca na temat sztuki indyjskiej. Nie tylko ten wstęp historyczno/ typologiczny (może nie być interesujący dla każdego czytelnika), ale zwłaszcza analizy poszczególnych miniatur. Zawierają one odniesienia do różnych zjawisk kulturowych, które pomagają zrozumieć malowidło, i jest to tak dogłębne, że właściwie całość staje się kopalnią wiedzy o kulturze indyjskiej. W dodatku napisane przystępnie, dobrze się czyta, dobrze się rozumie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Indyjskie malarstwo miniaturowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl