Instytucja referendum w wybranych państwach Europy Środkowej i Wschodniej (1989-2012)

Małgorzata Podolak
Instytucja referendum w wybranych państwach Europy Środkowej i Wschodniej (1989-2012)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia Małgorzaty Podolak jest poświęcona analizie stosowania referendum wśród młodych demokracji Europy Środkowej i Wschodniej, tj. w Polsce, na Węgrzech, w Republice Czeskiej, na Słowacji, Ukrainie, Białorusi, w Federacji Rosyjskiej, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Przeprowadzono w niej kompleksową analizę zagadnień politycznych i prawnych związanych ze stosowaniem referendum, Uwzględniającą aktualna sytuację polityczną w omawianych krajach. Wykazano znaczenie oraz wady tego narzędzia demokracji bezpośredniej w polityce państw Europy Środkowej i Wschodniej. dając pełny i wiarygodny obraz tego problemu. Książka została pomyślana jako studium politologiczne, jednak z dużym komponentem zagadnień prawniczych, zatem należy ją uznać za interdyscyplinarną, co podnosi jej walory poznawcze i sytuuje w zbiorze prac o pożądanym modelu. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Mirosława Dymarskiego
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7784-525-7, 9788377845257
Wydawnictwo: UMCS
Kategoria: Podręczniki
Stron: 424

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Instytucja referendum w wybranych państwach Europy Środkowej i Wschodniej (1989-2012) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Instytucja referendum w wybranych państwach Europy Środkowej i Wschodniej (1989-2012). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl