Integracja europejska : od jednolitego rynku do unii walutowej

Krystyna Gawlikowska-Hueckel
Integracja europejska : od jednolitego rynku do unii walutowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

* Jakie są podstawowe problemy ekonomiczne, polityczne i prawne Unii Europejskiej? * Jaką drogę przeszła Wspólnota od zakończenia II wojny światowej do chwili obecnej? * Na czym polegają europejskie projekty gospodarcze: jednolity rynek, spójność społeczno-gospodarcza, unia gospodarcza i walutowa? Podręcznik akademicki przeznaczony do studiowania ekonomii integracji europejskiej na kierunkach studiów: ekonomii, europeistyki, stosunków międzynarodowych. Obejmuje usystematyzowany wykład problemów integracyjnych, przedstawionych gruntownie, analitycznie i w przystępny sposób. Czytelnik znajdzie tu liczne przykłady, dane statystyczne i problemy rzeczywistości integracyjnej od początku jej funkcjonowania aż do dzisiaj. Otrzyma więc zarówno wiedzę historyczną ilustrującą dynamikę integracyjną, jak też najnowszą wiedzę o stanie integracji w pierwszej dekadzie XXI w. Autorki są profesorami Uniwersytetu Gdańskiego, zatrudnionymi w Katedrze Ekonomiki Integracji Europejskiej na Wydziale Ekonomicznym UG. Wykładają ekonomię międzynarodową, ekonomię integracji europejskiej, teorię integracji, problemy rozwoju regionalnego.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7387-404-6, 9788373874046
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 340

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Integracja europejska : od jednolitego rynku do unii walutowej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Integracja europejska : od jednolitego rynku do unii walutowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2025 nakanapie.pl