Opinia na temat książki Zwierzchnik

@Edyta_09 @Edyta_09 · 2022-07-01 09:02:27
Przeczytane 2022 Audiobook
‘Zwierzchnik’ czekał na swoją kolej kilka lat. Zakupiłam książkę zaraz po napaści ruskich na Ukrainę w 2014 roku, bo skusiły mnie rekomendacje i zachwyty nad Clancym, który podobno dokładnie przewidział wydarzenia na wschodzie. Zabierałam się do książki jak do jeża i po ośmiu latach skończyło się na wysłuchaniu audiobooka z biblioteki. ‘Zwierzchnik’ to ok. 22 godziny słuchania, więc całe szczęście, że lektor mi odpowiadał.

Początek był obiecujący, ale w miarę słuchania akcja i moje zainteresowanie słabły. Śmiem twierdzić, że niektóre wątki mi umknęły, bo momentami trudno było mi się skupić na słuchaniu. Nie poczułam większego dreszczyku emocji, po prostu wysłuchałam i oddałam. Niestety, ‘Zwierzchnikowi’ bardzo daleko do ‘Polowania na Czerwony Październik’, który czytałam i oglądałam dawno temu i nadal go dobrze pamiętam.

Nie miałam pojęcia, że książka stanowi część cyklu o Jacku Ryanie i że jest to już dziewiąta część. Zorientowałam się dopiero jak przeczytałam opis w nakanapie. Autor głównie opisuje współczesne losy swoich bohaterów, ale co jakiś czas cofamy się o 30 lat, żeby lepiej zrozumieć co dzieje się dzisiaj. W wielu momentach wydawało mi się, że słucham wiadomości na temat bieżących wydarzeń na Ukrainie, a nie lektora czytającego powieść szpiegowską. Coś, co miało stanowić podstawę książki sensacyjnej stało się smutną rzeczywistością.
Ocena:
Data przeczytania: 2022-06-30
Zwierzchnik
2 wydania
Zwierzchnik
Tom Clancy
5.7/10
Cykl: Jack Ryan, tom 16
Dziewiąta książka z cyklu o Jacku Ryanie, byłym agencie CIA, prezydencie USA, opublikowana już po śmierci autora. Tajemnicza historia z czasów zimnej wojny i współczesne wydarzenia: Rosja atakuje Ukra...
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl