Jak narody porozumiewają się ze sobą w komunikacji międzykulturowej i komunikowaniu medialnym

Jerzy Mikułowski-Pomorski
Jak narody porozumiewają się ze sobą w komunikacji międzykulturowej i komunikowaniu medialnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Ludzie, którzy podejmują komunikację międzykulturową, rozpoczynają interesującą podróż, z której nie ma powrotu. Zaczynają ją od uświadomienia sobie własnych kulturowych ograniczeń, porównują własne biografie z biografiami innych ludzi. Następnie rozważają treści przekazywane przez obcą kulturę. Znajdują w niej treści sobie bliskie, ale też dalekie, a w końcu takie, które mimo swej obcości mogą im się wydać atrakcyjne i godne naśladowania. W sytuacji międzykulturowego dialogu w cyberprzestrzeni może okazać się, że cudze wartości kulturowe będą stanowić interesujący projekt tożsamości, który będzie rozważany w perspektywie własnej biografii. Czy ludzie będą się bardziej różnić czy też do siebie upodabniać? Pierwsi przekonają się o tym ci, którzy podejmą osobistą podróż w kierunku ludzi o odmiennych kulturach!" Książka niniejsza została napisana z potrzeby dydaktyki dwu przedmiotów, które zbliża tematyka a dzieli tradycja ich uprawiania. Komunikacja międzykulturowa wywodzi się z antropologii a komunikowanie medialne z nauk politycznych - łączy je bliska im socjologia. Ludzka komunikacja jest jedna, żeby to zrozumieć, konieczne jest spojrzenie w sposób nowatorski na szereg z pozoru dobrze znanych zagadnień.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-242-0445-8, 9788324204458
Wydawnictwo: Universitas
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jak narody porozumiewają się ze sobą w komunikacji międzykulturowej i komunikowaniu medialnym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak narody porozumiewają się ze sobą w komunikacji międzykulturowej i komunikowaniu medialnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl