Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem

Tim Cantopher
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Niepewność jutra, tempo życia i ciągłe zmiany powodują, że trudno nam się odnaleźć w pełnym niewiadomych świecie. Kiedy przyszłość jest coraz bardziej nieprzewidywalna, to właśnie sztuka panowania nad lękiem staje się jedynym sposobem na przetrwanie.Lęk towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Sieje spustoszenie w życiu i zdrowiu. Związek między lękiem a chorobami serca, udarami, zaburzeniami pracy jelit, stanami zapalnymi i niektórymi nowotworami jest dobrze znany.Nauka potwierdza, że zmniejszenie napięcia i lęku poprawia zdrowie nie mniej niż ćwiczenia fizyczne i dobra dieta. Pozwala lepiej działać. Dobra wiadomość jest taka, że możemy szybko poradzić sobie ze stresem i niepokojem. Ta książka opisuje wzorce myślenia w stanie lęku, takie jak przewidywania, katastroficzne myślenie i czynienie założeń. Przede wszystkim jednak pokazuje sposoby radzenia sobie z lękiem.
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-955769-6-6, 9788395576966
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Seria: Inwestuj w siebie
Kategoria: Poradniki
Stron: 288
dodana przez: mamazonakobieta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2020-12-05
8 /10
Przeczytane

Lęk – to o nim jest kolejny tom, z serii inwestuj w siebie. Chyba nie ma osoby, która by nie znała uczucia lęku, jednak taka jest prawda, że większość z nas tłamsi go w sobie, nie przyznaje się do niego. Obecne czasy, a w nich pandemia i różne aspekty z nią związane sprawiają, że tracimy bezpieczeństwo, jesteśmy niepewni jutra, czy też odczuwamy lęk różnego typu. Czy to coś złego? Nie, ale kiedy jest zbyt intensywny, warto sięgnąć po pomoc innych. Z książki dowiemy się sporo odnośnie do lęku, radzenia sobie z nim. Poznamy m.in. rodzaje lęków, kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalisty i wiele więcej.

Osobiście nie traktuję tego typu książek dosłownie i nie uważam, że dzięki nim od razu problem zniknie. Jednak przeczytane „z przymrożeniem oka” czasem są bardzo pomocne, a rady, jakie w nich znajdziemy, potrafią naprowadzić nas na osiągnięcie zamierzonego celu (w tym przypadku np. z poradzeniem sobie z lekkim lękiem).

Książka podzielona na rozdziały, a one na podrozdziały. Takie rozwiązanie sprawia, że znalezienie w niej informacji nie jest trudne i czasochłonne.

Według mnie cała seria „Inwestuj w siebie” jest warta bliższego poznania. Tematy w niej poruszane warte są bliższego poznania i przemyślenia, a rady i wskazówki przydatne. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/20...

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl