Opinia na temat książki Jak nie dać sobą manipulować

@bookstagramowe.love @bookstagramowe.love · 2020-08-27 13:07:02
Przeczytane
Jest to moja pierwsza książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Cóż mogę powiedzieć książka jest genialna, każdy powinien ją przeczytać. A cała seria, powinna być obowiązkowa u każdego w biblioteczce. Na każdym etapie naszego życia, spotykamy manipulatorów i każdy z nas powinien wiedzieć jak sobie z nimi poradzić. Pierwsze takie spotkanie następuje już w najmłodszych latach, cóż możemy próbować tłumaczyć, że to tylko dziecko, że z tego wyrośnie, ale nic bardziej mylnego. Manipulator już od najmłodszych lat, jest manipulatorem i on z tego nie wyrośnie, nic nie sprawi, że stanie się dojrzałym człowiekiem, który nie będzie wykorzystywał innych. Wydawało mi się, że nie spotkałam (nie licząc przedszkola ☺️ ) w swoim życiu manipulatora. Ależ ja się pomyliłam !!!
Dopiero po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, że na swojej drodze spotkałam ich co najmniej 5. A co najgorsze byłam pod ich wpływem, nie wiem czy po prostu się mną znudzili i znaleźli kolejne ofiary czy „przypadkowo” ich do siebie zraziłam (bo na pewno nie umyślnie, bo nie wiedziałam, że mną manipulują)😡 Najbardziej mnie przeraża, że ci ludzie doskonale wiedzą co robią, jak ranią innych ludzi i ich wykorzystują, a to jeszcze sprawia im przyjemność i co najgorsze nie chcą się zmienić.
@christelpetitcollin w swoim poradniku pokazuje cechy manipulatorów, jak ich rozpoznać i jak się od nich uwolnić.
PODSUMOWUJĄC – ta pozycja jest dla Was obowiązkowa, na pewno nie będziecie żałować, że ją przeczytaliście.
Ocena @bookstagramowe.love:
Data przeczytania: 2020-08-04
Jak nie dać sobą manipulować
Jak nie dać sobą manipulować
Christel Petitcollin, Krystyna Arustowicz
{}8.4/10
Kolejna książka autorki bestsellerowego „Jak mniej myśleć”. Tym razem Christel Petitcollin porusza temat manipulacji. Każdy z nas może stać się jej ofiarą. Szczególnie narażone są osoby nadwydajne m...
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe