Jak osiągać sukcesy w nauce

Sally Goddard-Blythe, Peter Blythe, Lawrence J. Beuret, Valerie Scaramella‐Nowinski ...
Książka Jak osiągać sukcesy w nauce
Książka Jak osiągać sukcesy w nauce
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mimo że całokształt procesu uczenia się niewątpliwie przebiega w mózgu, często zapominamy, że odbiera on informacje sensoryczne ze środowiska za pośrednictwem ciała i ukazuje to, jak owo środowisko jest przez mózg odbierane. Kontrola postawy odzwierciedla integrację ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i wspiera funkcjonowanie osi mózg−ciało. Niedojrzałość lub zakłócenia funkcjonalne w tym obszarze wpływają na zdolność mózgu do przyswajania i przetwarzania informacji.

Jedną z metod oceny dojrzałości i integralności funkcjonowania OUN jest badanie odruchów pierwotnych oraz posturalnych. Ich obecność lub brak na podstawowych etapach rozwoju staje się dla nas oknem, przez które możemy przyjrzeć się funkcjonowaniu OUN, co ułatwia doświadczonemu profesjonaliście identyfikację objawów niedojrzałości bądź dysfunkcji neurologicznej.

Istnieje coraz większa liczba dowodów naukowych wspierających teorię, zgodnie z którą umiejętności motoryczne wspierają proces uczenia się i są zaangażowane w regulację emocjonalną i zachowanie. Od chwili powstania w 1975 roku Instytut Psychologii Neurofizjologicznej (The Institute for Neuro-Physiological Psychology – INPP) w Chester jest miejscem, w którym prowadzi się pionierskie badania nad wpływem niedojrzałych odruchów pierwotnych i posturalnych na uczenie się i zachowanie, tworzy się protokoły oceny nieprawidłowych odruchów i związanych z nimi funkcji. Tam właśnie powstała specyficzna metoda terapeutyczna (tzw. metoda INPP).

Wyniki badań, prowadzonych przez ponad 30 lat zarówno w INPP, jak i w niezależnych ośrodkach, wskazują, że istnieje ścisły związek między niedojrzałymi odruchami okresu niemowlęcego, brakiem osiągnięć szkolnych i podwyższonym poziomem lęku w dorosłym życiu oraz że program terapeutyczny nakierowany na bezpośrednią stymulację i integrację odruchów pierwotnych oraz posturalnych może spowodować korzystne zmiany w tych obszarach. Książka Jak osiągać sukcesy w nauce. Uwaga, równowaga, koordynacja przedstawia zarys podstawowej teorii, opis mechanizmów i markerów rozwojowych oraz wpływu niedojrzałych odruchów na funkcjonowanie dziecka w starszym wieku, które specjalistom zajmującym się edukacją i zdrowiem dzieci mogą pomóc w rozpoznawaniu oznak dysfunkcji neurologicznych i ich konsekwencji.

Data wydania: 2020-11-30
ISBN: 978-83-01-21373-2, 9788301213732
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stron: 440

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jak osiągać sukcesy w nauce aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Jak osiągać sukcesy w nauce”- Sally Goddard-Blythe

Książka Scenariusze zajęć z zakresu rozwoju kompetencji emocjonalnych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży w szkole podstawowej
Scenariusze zajęć z zakresu... Magdalena Wegner-Jezierska
Książka zawiera program lekcji wychowawczych dla uczniów ...
Książka Psychologia wychowania. Wybrane problemy
Psychologia wychowania. Wyb... Hanna Liberska, Janusz Trempała
Psychologia wychowania. Wybrane problemy to pierwsza od w...
Książka Co oni czują?
Co oni czują? Renata Malek
Pokazuję, co czuję… to uniwersalna pomoc, po którą można ...
Książka Nienawiść w przestrzeni publicznej
Nienawiść w przestrzeni pub... Urszula Jakubowska, Piotr Szarota
Od pewnego czasu w wielu państwach demokratycznych daje s...
Książka Odruchy, uczenie się i zachowanie
Odruchy, uczenie się i zach... Sally Goddard-Blythe
Rodzice są zazwyczaj pierwszymi osobami, które dostrzegają, ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak osiągać sukcesy w nauce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe