Jak przeżyć w organizacji (I)

Wojciech Warecki, Marek Warecki
Książka Jak przeżyć w organizacji (I)
Książka Jak przeżyć w organizacji (I)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Napisana niezwykle lekkim stylem, z poczuciem humoru o całkiem poważnych problemach, z którymi musi się wcześniej czy później zetknąć zarówno doświadczony pracownik (z szefem włącznie) jaki i zwykły pracownik.
Charakterystyczną cechą porad tych doświadczonych psychologów-praktyków jest nakierowanie na realne i pragmatyczne możliwości poradzenia sobie w zaistniałych sytuacjach w pracy (ale nie tylko), czyli na podejmowaniu jedynie takich działań, które gwarantują skuteczność. Jest to niezwykle ważne, bo przecież każdy z nas na co dzień może spotkać się z manipulującymi kolegami z pracy. Czy nie równie często mówimy – jak jeden z autorów listu - że: Mam kompletnie „porąbanego” kierownika! Nikomu żyć nie daje a już na mnie uwziął się szczególnie!? Wypalenie zawodowe staje się realnym zagrożeniem dla każdego z nas.
Ale walor tej książki polega również na tym, że nie ogranicza się ona do przedstawiania skutecznych sposobów radzenia sobie z mobberami, narcyzami czy wręcz z psychopatami, z którymi możemy mieć nieszczęście spotkać się w pracy, ale również kładzie nacisk na rozwój własnych umiejętności, np.: pracy w zespole, kreatywności czy osiągnięcia satysfakcji z pracy. Nie tylko dla nowego pracownika bardzo ważne jest uświadomienie sobie, w jaki sposób można zostać gwiazdą w pracy (bez lizusostwa i wazeliny!) a z drugiej strony, co robić, ażeby nie stać się czarną owcą.
Bardzo przyjazna czytelnikowi jest konstrukcja książki, która składa się z wielu krótkich rozdziałów, przez co można ją czytać dosłownie w każdej sytuacji i zacząć jej lekturę od tych rozdziałów, które w danym momencie są nam najbardziej potrzebne.
Czy zarządzanie musi być śmiertelnie poważne? Na tak postawione pytanie każdy, kto przeczyta tą książkę z ulgą odpowie – nie!
A jeśli ktoś zechce, mimo tych zalet, ponarzekać sobie, to niech robi to fachowo i najpierw przeczyta sobie rozdział o narzekaniu, przy którym – podobnie jak przy innych – nie sposób się nie uśmiechnąć.
Data wydania: 2011-09
ISBN: 978-83-933757-2-1, 9788393375721
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Selfpublishing

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jak przeżyć w organizacji (I) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Jak przeżyć w organizacji (I)”- Wojciech Warecki

Książka Być młodym i...
Być młodym i... Wojciech Warecki, Marek Warecki
Kiedyś Tristan Bernard, francuski pisarz, miał powiedzieć, ż...
Książka Portret Złego. Klasyczne manipulacje morderców seryjnych.
Portret Złego. Klasyczne ma... Wojciech Warecki, Marek Warecki
Kim jest morderca seryjny? Jak się robi portret psychologicz...
Książka Big Mobbi kontra aikido. Trójczynnikowy model przeciwstawiana się mobbingowi.
Big Mobbi kontra aikido. Tr... Wojciech Warecki, Marek Warecki
W poradnictwie antymobbingowym dominuje styl (jeśli można ta...
Książka Być zakochanym...
Być zakochanym... Wojciech Warecki, Marek Warecki
{}8/10
Powiadają, że z miłością jest jak ze spacerem w deszczu. Wys...
Książka Być 40-latkiem
Być 40-latkiem Wojciech Warecki, Marek Warecki
„Czterdzieści lat to bardzo poważna sprawa, zwłaszcza jak si...

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak przeżyć w organizacji (I). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe