Jak rozpoznać kłamcę

Jack Nasher
Książka Jak rozpoznać kłamcę
Książka Jak rozpoznać kłamcę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak odróżnić prawdę od kłamstwa? Poznaj niezwykłą tajemnicę i zostań ludzkim wykrywaczem kłamstw! „To nie moja wina”, „Stałem w korku” – jesteśmy okłamywani do dwustu razy dziennie, jednocześnie nie będąc tego świadomi. Jack Nasher w przekonujący sposób pokazuje, jak najszybciej wykryć kłamstwo i poznać prawdę. Czy to podczas negocjacji, zakupów, wywiadu, wyborów, w sali sądowej, w domu, czy też w miłości... Naprawdę! W Jak rozpoznać kłamcę autor zwraca uwagę na wszechobecność kłamstwa w różnych dziedzinach życia, ale także podaje skuteczne metody jego wykrywania. Najczęściej wypowiadane kłamstwo składa się jedynie z dwóch słów: „Dziękuję, dobrze”. Jest to typowa odpowiedź na pytanie „Jak leci?”. Większość kłamstw jest jednak o wiele bardziej szkodliwa. Czy to w miłości, w pracy, czy też w polityce, codziennie jesteśmy okłamywani. Jedn ocześnie nie potrafimy skutecznie wykrywać kłamstw, w zamian za to zdajemy się na błędną intuicję. Umiejętność wykrywania kłamstwa ma, zatem znaczenie niebagatelne. Kłamstwa, bowiem pozbawiają nas kontroli nad własnym życiem, utrudniając dostęp do prawdziwych informacji, przez co prowadzą do podejmowania błędnych decyzji. To właśnie kwestii wykrycia kłamstwa autor przypisuje decydujące znaczenie twierdząc, że kłamstwo, będące niczym innym, jak zatajeniem prawdziwych informacji, doprowadziło do tego, że decyzje, które podejmujemy, mogą być niesłuszne. Tym samym kłamstwo pozbawia nas władzy i mocy stanowienia o sobie samym. Autor wychodzi też z założenia, że każdy ma prawo do prawdy, nawet gdyby miała ona okazać się bolesna. Jak zatem odróżnić prawdę od kłamstwa? Treść książki jest właśnie odpowiedzią na to pytanie. Opisane w niej najskuteczniejsze techniki rozpoznawania, czasem bardzo subtelnych, oznak kłamstwa zwiększają według autora prawdopodobieństwo zdemaskowania kłamcy z 50% do nawet 90%.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7554-318-6, 9788375543186
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 238

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jak rozpoznać kłamcę nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}