Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi.

Kacper Pitala
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Popularna teoria o powstaniu wszechświata głosi, że Wielki Wybuch zapoczątkował wszystko. Tylko czym jest „wszystko”? I czy wcześniej nie było niczego? A jeśli tak, to czym jest „nic”? Czy wszechświat ma jakieś granice? Gdzie jest komos? Czy Wielki Wybuch naprawdę był wybuchem?

Jeżeli lubisz zadawać pytania, a jeszcze bardziej uparcie szukać na nie odpowiedzi, wyrusz ze mną w fascynującą podróż po zagadkach życia i otaczającego nas świata. Razem będziemy zaspokajać swoją ciekawość i dociekać prawdy w wielu dziedzinach: astrofizyce, biologii, chemii czy psychologii, korzystając z najnowszych odkryć i wyników badań naukowych. Znajdziemy wyjaśnienie, dlaczego pojęcie jest zielone. Zastanowimy się, jakie znaczenie miał dla ludzkości pierwszy lot człowieka w kosmos. Spróbujemy zrozumieć, kiedy jest teraz. Postaramy się sprawdzić, ile warstw ma ludzka świadomość i jakie są możliwości naszej percepcji (zdziwisz się, gdy dowiesz się, że niektóre zwierzęta widzą szybciej niż my!).

I może znajdziemy też odpowiedź na pytanie „Dlaczego pytamy »dlaczego«?”.

Nazywam się Kacper Pitala, ale w internecie piszą o mnie „ten mądry z tvgry.pl”. Udowodnię ci, że na pewne pytania tylko pozornie nie ma odpowiedzi oraz że pytać warto nawet wtedy, gdy wszystko wydaje się oczywiste!
Data wydania: 2021-05-19
ISBN: 978-83-8135-099-0, 9788381350990
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 320
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 30.51zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kiedy przestajemy dociekać i szukać odpowiedzi, to zamykamy sobie drzwi do naprawdę fascynują...

26.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie raz zdarzyło mi się być świadkiem sytuacji, kiedy dziecko zadaje pytanie, a rodzic nie znając odpowiedzi zbywa je, a wręcz denerwuje się, że przecież po co pytać o oczywiste rzeczy, które takie po prostu są i nie warto się nad tym zastanawiać. I myślę, że wiele osób zgodzi się ze mną, że to bardzo złe podejście, bo kiedy przestajemy dociekać ... {} Recenzja książki Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi.

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2021-05-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

,, W tej książce zgłębimy różne dziwactwa, ale żeby było ciekawiej, zgłębimy je za pomocą faktów(...) Gdzie jest kosmos?"
Ja wiem, że pomyślicie teraz, po co wam ta książka. Więc odpowiem wam, że każde dziecko prędzej czy później zada wam to i wiele innych pytań. Dla mnie najgorszy moment jest wtedy, kiedy nie potrafię ma na ta proste pytanie odpowiedzieć. A ten twór nie tylko odpowiada nam, wydawać by się mogło, że na proste pytania, ale potrafi również wszystko udowodnić. Bo czy wiedzieliście, że:

,,Powietrze, którym oddychamy, jest wśród nas, bo tak samo przyciąga je ziemska grawitacja"?

Niby proste, ale czy ktokolwiek się nad tym zastanawiał? Również dobrym pytaniem jest, dlaczego samolot lata? Ja chyba od zawsze się nad tym zastanawiałam. Dobrą odpowiedzią nie jest stwierdzenie ,, bo ma skrzydła i silnik". To znacznie bardziej skomplikowane. Pamiętajmy, że i jego obowiązuje przyciąganie ziemskie. Co zatem musi zrobić, by nie spaść? Odpowiedź z podręcznika była dla mnie bardzo satysfakcjonująca. Dodatkowo nie jest to typowy poradnikowy bełkot, którego nie zrozumiecie. Autor przedstawia nam wszystko dokładnie ale i na tyle prosto, byśmy mogli zrozumieć o co mu chodzi. Poważnie, po tej lekturze czuję, że moja inteligencja wzrosła. Nawet nie spostrzegałam kiedy przebiłam się przez prawa fizyki, której w szkole nie znosiłam. A uwierzcie mi, że ta pozycja bardzo by pomogła ją zrozumieć. Wszystko jest wyjaśnione tak prostymi słowami, że bez wątpienia ...

{}× 1 | link |
CZ
2021-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Czy wiecie gdzie kończy się Ziemia, a zaczyna kosmos? Czym jest nic? Dlaczego pojęcie jest zielone? Kiedy jest teraz i jak długo trwa?

Jeśli lubicie zadawać takie pytania i szukacie odpowiedzi, to znajdziecie je w tej książce.

"Gdyby Słońce z jakiegoś powodu zniknęło, nie dowiedzielibyśmy się o tym przez kolejne osiem minut -tyle czasu potrzebowałyby ostatnie fotony, by do nas dotrzeć."

Autor w przystępny sposób udzieli Wam odpowiedzi! To pięknie wydana książka, w twardej oprawie. Książkę czyta się z zainteresowaniem. Zachęcam więc do lektury!

{}× 1 | link |
@StartYourDayWithBooks
2021-05-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe