Japonia - wspomnienia z czasów jedwabiu i słomy. Portret miasteczka.

Junichi Saga
Japonia - wspomnienia z czasów jedwabiu i słomy. Portret miasteczka.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książkę Junichi Sagi można by nazwać zbiorową biografią, powstałą z wywiadów nagrywanych przez lekarza z Tsuchiury, położonej na północny wschód od Tokio, nad jeziorem Kasamigaura. Wśród rozmówców doktora Sagi znajdujemy farbiarza bawełny, kowala, wytwórcę tofu, przedsiębiorcę, woźnicę, gangstera, robotnika sezonowego, sprzedawcę koniny, gejszę, handlarza ryżem, rybaka i wielu innych, łącznie około 50 postaci. Wszyscy ci ludzie, urodzeni na początku XX wieku, poznali dawną Japonię, doświadczali zmian, jakie przyniosła modernizacja, i początków dobrobytu. Rozmówcy Sagi ukazują nam feudalny model życia, panujące w nim stosunki, które na przestrzeni pięćdziesięciu lat zmieniły się nie do poznania. W swoich szczerych opowieściach czasem zabawnych, czasem nostalgicznych, czasem zatrważających, ale nigdy niegoniących za sensacją opisują swoją młodość przypadającą na ciężkie czasy, w których panowała powszechna bieda, niechciane dzieci bywały „pielone” przy narodzinach, w których biedniejsze rodziny gotowały na dworze, a rybacy w lecie chodzili prawie nadzy. Ocalając te wspomnienia dla potomności, Autor miał nadzieję, że choć trochę zasypie przepaść dzielącą dawną Japonię od tej dzisiejszej. W efekcie powstała książka, którą „możemy się delektować, z której możemy się uczyć” – jak powiedział wybitny antropolog Ronald Dore.
Tytuł oryginalny: Memories of silk and straw. a self-portrait
Data wydania: 2004
ISBN: 83-7383-088-X, 837383088X
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe
Kategoria: Biografia
Stron: 303
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Japonia - wspomnienia z czasów jedwabiu i słomy. Portret miasteczka. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Japonia - wspomnienia z czasów jedwabiu i słomy. Portret miasteczka.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl