Jedz i żyj zgodnie z porami roku : kuchnia roślinna według Pięciu Przemian

Bożena Cyran
Jedz i żyj zgodnie z porami roku : kuchnia roślinna według Pięciu Przemian
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

BOŻENA CYRAN - dietoterapeutka, autorka książek pt. Odnowa na talerzu i Kuchnia zdrowia i młodości, w swojej nowej książce zaleca, aby odżywiać się odpowiednio do warunków panujących w przyrodzie, czyli zgodnie z porami roku. Opierając się na zasadzie Pięciu Przemian z tradycyjnej medycyny chińskiej oraz na na makrobiotyce, podaje wskazówki jak żyć, aby zachować zdrowie i wewnętrzną harmonię. Proponuję Państwu sposób odżywiania oparty przede wszystkim na produktach roślinnych. W wyniku wieloletnich badań przyjęto, że zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze zaspokoimy, stosując zróżnicowaną dietę, której podstawę stanowią cztery grupy pokarmów: zboża, rośliny strączkowe, warzywa i owoce. Taki sposób żywienia zmniejsza ryzyko chorób, gwarantuje dobrą kondycję i sprawność umysłu do późnych lat życia. Ważnym atutem roślin jest absorbowanie energii słonecznej, która zapewnia ludziom witalność i żywotność. Bożena Cyran W książce m.in.: - metody wzmocnienia kluczowych organów ciała za pomocą odpowiedniego pożywienia, właściwego oddychania i ćwiczeń, - praktyczne pomysły na potrawy, które warto jadać w określonych porach roku, - schematy sezonowych jadłospisów, które mogą pomóc Ci w planowaniu codziennego menu, - różne metody oczyszczania organizmu, - skuteczny sposób odchudzania, - medytacje i ćwiczenia oddechowe, wzmacniające zdrowie.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-87914-89-9, 9788387914899
Wydawnictwo: Galaktyka
Stron: 230

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jedz i żyj zgodnie z porami roku : kuchnia roślinna według Pięciu Przemian aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jedz i żyj zgodnie z porami roku : kuchnia roślinna według Pięciu Przemian. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl