Jego miłość jest ogniem

Brat Roger z Taizé
Książka Jego miłość jest ogniem
Książka Jego miłość jest ogniem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kiedy gęstnieje mrok, Jego miłość jest ogniem. A ty wpatruj się w tę lampę zapaloną w ciemnościach, tak długo, aż w twoim sercu zaświta brzask i wstanie nowy dzień. Ponadczasowe teksty brata Rogera – jednego z najważniejszych duchowych przewodników naszych czasów. Upłynęło już sporo czasu od śmierci założyciela Wspólnoty z Taizé, ale jego słowa są wciąż aktualne. W tej książce można znaleźć jego najważniejsze teksty pisane przez lata w kolejnych dziełach. Odkrywamy w nich, że jego myśl, wyrażona często językiem poetyckim, odżywiana jest wspólną modlitwą i codziennym życiem ze swymi braćmi. Inspiracje znajdował w kontakcie z tysiącami młodych ludzi ze wszystkich kontynentów, których spotykał w Taizé, a także wtedy, kiedy przebywał wśród najuboższych i kiedy odwiedzał chrześcijan w Europie Środkowej i Wschodniej, doświadczanej wówczas przez komunistyczne reżimy. Dla założyciela Taizé życie wewnętrzne i solidarność międzyludzka miały jedno i to samo źródło: miłość Chrystusa, ten ogień który pali się nawet wtedy, kiedy ludzkość pogrążona jest w ciemności, ogień, który nigdy nie gaśnie. Brat Roger, założyciel Wspólnoty z Taizé. Urodził się 12 maja 1915 roku w małej szwajcarskiej wiosce Provence. Zmarł w wieku 90 lat, zamordowany podczas wieczornej modlitwy 16 sierpnia 2005 roku. Brat Roger – cichy prorok jedności – fragment artykułu Piotra Żyłki: „Brat Roger może być dla nas wszystkich wzorem w budowaniu jedności. Ten pokorny i cichy człowiek zamiast roztrząsać bez końca teologiczne spory, wolał nieustannie zapraszać do wspólnej, prostej modlitwy, która buduje prawdziwą komunię między ludźmi. Jego życie było dowodem na to, że można pozostać wiernym tradycji, w której się zostało wychowanym (w jego wypadku było to wyznanie ewangelicko-reformowane) i równocześnie mieć serce szeroko otwarte na zjednoczenie. W roku 1980, podczas jednego z europejskich spotkań młodych w Rzymie, brat Roger stwierdził publicznie w obecności Jana Pawła II: „Znalazłem moją chrześcijańską tożsamość, jednając w sobie samym wiarę mego pochodzenia z tajemnicą wiary katolickiej, nie zrywając z nikim komunii”. 5 października 1986 roku Taize odwiedził Jan Paweł II. Po modlitwie w Kościele Pojednania papież spotkał się z braćmi ze wspólnoty. W trakcie tego spotkania zapewnił ich o swoim wsparciu i podkreślił, że ich misja jest ważna dla całego Kościoła”.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-277-1530-2, 9788327715302
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 166

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jego miłość jest ogniem nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Jego miłość jest ogniem”- Brat Roger z Taizé

Książka Modlitwa, źródło współczującej miłości
Modlitwa, źródło współczują... Matka Teresa z Kalkuty, Brat Roger z Taizé
Piękny dwugłos dwojga wielkich ludzi o ofiarnej miłości, ujm...
Książka Czy widzisz przed sobą szczęście
Czy widzisz przed sobą szcz... Brat Roger z Taizé
Brat Roger przyjechał sam do maleńkiej wioski Taize we franc...
Książka Modlić się w ciszy serca. Sto modlitw
Modlić się w ciszy serca. S... Brat Roger z Taizé
Brat Roger, założyciel Taize, ostatnie poprawki do tej książ...
Książka Żyć dla miłości Myśli wybrane
Żyć dla miłości Myśli wybrane Brat Roger z Taizé
Słowa i modlitwy Brata Rogera, które są niezwykłym wyrazem t...
Książka Piąta góra
Piąta góra Paulo Coelho
{}6.6/10
Czasem próżność lub pycha każą nam wierzyć, że wszystko od n...

Cytaty z książki

O nie! Książka Jego miłość jest ogniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe