Recenzje książki "Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?"

Dodaj swoją recenzję

ZE SKÓRĄ NA KIJU

5.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czy wiecie, że na rynku antykwarycznym można kupić ludzkie szczątki? Ja nie wiedziała, a tu taka ciekawostka już we wstępie. Na zdjęciu (strona 9 książki) zobaczycie ową głowę wraz z długimi ramionami, którą w 2003 roku w Paryżu sprzedano kanadyjskiemu kolekcjonerowi, ale ceny jaką osiągnęła, nie podano do publicznej wiadomości. Jednak, gdy przy... {} Recenzja książki Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 4

Ciało średniowieczne

4.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ile jest książek o średniowieczu? Na pewno o jedną więcej. I to nie byle jaką. Seria ZROZUM od Wydawnictwa Poznańskiego chyba nie przestanie mnie zaskakiwać. Rozrasta się w niesamowitym tempie i za każdym razem dostarcza niesamowitych wrażeń czytelniczych. „Jeździec bez głowy” Jacka Hartnella opowiada o średniowieczu – w przystępny i zabawny... {} Recenzja książki Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?

@Zaneta@Zaneta {}× 6

Jack Harynell "Jeździec bez głowy" Co o ciele wiedzieli średniowieczni ludzie,

7.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jack Harynell "Jeździec bez głowy" Co o ciele wiedzieli średniowieczni ludzie, Od dziś mam swoją nową ulubioną część serii Zrozum. Najlepszą, w moim przekonaniu, jak do tej pory poświęconą chorobom zakaźnym występującym na przestrzeni wieków "Co nas (nie) zabije" zastąpił "Jeździec bez głowy". A przy okazji, jak widać po moich wyborach, bliżej je... {} Recenzja książki Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?

@toptangram@toptangram {}× 8

Obalanie mitów o średniowieczu...

28.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Już za sprawą świetnej książki Mai Iwaszkiewicz „Świnia na sądzie ostatecznym. Jak postrzegano zwierzęta w średniowieczu” przekonałam się, że średniowiecze wcale nie charakteryzowało się zacofaniem i ciemnotą, z czym zazwyczaj wszyscy je utożsamiamy. Muszę przyznać, że dzięki autorce naprawdę polubiłam tę epokę i już nawet zaczęłam się rozglądać z... {} Recenzja książki Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl