Recenzje książki "Jeździec Miedziany"

Dodaj swoją recenzję

"Jeździec Miedziany" - Paullina Simons

@Madame_K @Madame_K · 2012-08-06 08:54:05

Pewnego czerwcowego dnia Niemcy zaatakowali Związek Radziecki. Siedemnastoletnią Tatianę Mietanową rodzina wysyła na zakupy, aby kupiła dużo żywności na czas wojny. Niespodziewanie dziewczyna na przystanku spotyka oficera Aleksandra Biełowa. Jak się później okazuje mężczyzna zna jej siostrę Dasze, która jest w nim mocno zakochana. Aleksander jednak... czytaj dalej »

Miłość na tle wojny

CO
@Cornelie21 · 2011-09-22 01:53:16

Rosja w czasach II wojny światowej nie wydaje się być idealnym miejsce dla kiełkującej miłości. Jednak jak to mówią, pozory często mylą. „Jeździec Miedziany” jest na to świetnym przykładem. Książka ukazuje nam losy 17-letniej Tatiany, która w dzień najazdu Niemiec na swój kraj poznaje przystojnego oficera Armii Czerwonej, Aleksandra Biełowa. Tatian... czytaj dalej »

McDonald's z winem

@letitia @letitia · 2011-09-13 11:10:15

Wakacje. Kilak dni wyrwanych z redakcji. Tylko ja i przyjaciółka (nazwijmy ja Zet )nad morzem. Nagadamy się, opalimy i odrobimy zaległości - to będzie czas na kobiece plotkowanie! Ponieważ to ja prowadzę samochód, Zet wyciąga jakieś gazety i tomisko. - Tylko nie zaczynaj mi tego czytać, bo wcale nie pogadamy, a przypominam, że mamy obgadać kilka os... czytaj dalej »

Jeździec Miedziany

@malineczka74 · 2010-08-29 11:00:14

Tę książkę przeczytałam w ramach wyzwania literackiego "Rosja w literaturze".Jej autorka urodziła się w Leningradzie w rodzinie desydenckiej.Jako 10-letnia dziewczynka wraz z dziadkami i rodzicami doświadczonymi przez komunizm wyemigrowała do USA.Główną bohaterką książki jest 17-letnia Tatjana Mietanowa ,a akcja powieści rozpoczyna się 22 czerwca 1... czytaj dalej »

miało być oklepane, a tu wow

@kasiek @kasiek · 2012-09-26 08:27:10

O tej książce bym pewnie nie słyszała gdyby nie to, że gdzieś rok temu czytałam „Białą wilczycę”, która porównywana była między innymi do nieznanego mi „Miedzianego jeźdźca”, lubię książki z wielką historią w tle. I tak ciągle miałam w pamięci żeby nabyć, bo w mojej bibliotece nie było. I tak zawsze coś, zawsze coś, inna książka z listy, lub coś ... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Reklama

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.
Znajdź nas na facebooku