Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji. Wydanie II

Tomasz Francuz
Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji. Wydanie II
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mikrokontroler pod kontrolą! Podstawy budowy mikrokontrolerów, czyli jakie możliwości dają środowisko Atmel Studio i platforma Xplained z ATmega168/328Architektura i zestaw instrukcji, czyli dlaczego mikrokontrolery warto programować w języku CEfektywne pisanie prostych i skomplikowanych programów na AVR, czyli jak wykorzystać różne triki Mikrokontrolery AVR to grupa układów oferujących ogromne możliwości. Każdy amator elektroniki i programowania wie, że można wykorzystać je na tysiąc sposobów, a prostota budowy, szybkość działania, bogactwo peryferii i wiele darmowych narzędzi czynią je tym bardziej atrakcyjnymi gadżetami. Jeśli chciałbyś zgłębić tajniki programowania mikrokontrolerów albo podszkolić własne umiejętności w tej dziedzinie, czas zajrzeć do tej książki! W nowym wydaniu uwzględniono zmiany, jakie zaszły w świecie AVR w ciągu ostatnich 3 lat, czyli np. zmianę AVR Studio na Atmel Studio. Znajdziesz tu podstawy posługiwania się nowym IDE, tworzenia oraz debugowania w nim projektów. Dowiesz się więcej o zmianach w kompilatorze avr-gcc, a szczególnie o tzw. nazwanych przestrzeniach adresowych, które ułatwiły dostęp do danych umieszczonych w pamięci FLASH mikrokontrolera. Odkryjesz, jak wykorzystać piloty telewizyjne do sterowania pisanym programem i jak połączyć program w C z asemblerem. Miłośnicy LED-ów zrozumieją, jak obsługiwać wielokolorowe matryce z wykorzystaniem peryferii dostępnych w AVR oraz jak sprzętowo realizować wymianę danych z popularnymi diodami ze sterownikiem WS2812B. Jeśli chcesz, by mikrokontroler stał się Twoim sprzymierzeńcem, musisz przeczytać tę książkę! Mikrokontroler i jego otoczenie, programatoryArytmetyka i operacje bitoweZarządzanie projektem i preprocesorKontrola rdzenia i zarządzanie poborem energiiDynamiczna alokacja pamięci i wbudowana pamięć EEPROMDostęp do pamięci FLASH i portów IO mikrokontroleraRejestry IO ogólnego przeznaczeniaPrzerwania i timeryKomparator i przetwornik analogowo-cyfrowyObsługa wyświetlaczy i interfejsy (USART, SPI, TWI, USI, 1-wire)Łączenie kodu C i asembleraBootloader i debugowanie programu Mikrokontroler wielkich możliwości do Twoich usług!
ISBN: 978-83-246-9814-1, 9788324698141
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION
Stron: 712

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji. Wydanie II? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji. Wydanie II. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl