Język polski. Poradnik profesora Andrzeja Markowskiego.

Andrzej Markowski
Język polski. Poradnik profesora Andrzeja Markowskiego.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Poradnik prof. Markowskiego omawia wszystkie te wyrazy, ich formy, połączenia i znaczenia, które budzą wątpliwości językowe współczesnych Polaków. Jest to książka niezbędna dla każdego, kto chce dobrze mówić i pisać po polsku, a ponadto wiedzieć dlaczego należy wybrać tę lub inną formę językową. Dzięki przejrzystej strukturze - poradnik umożliwia szybkie odnalezienie odpowiedzi. Podzielony jest na 5 głównych działów (ortografia, fleksja, składnia, frazeologia, wymowa), z których każdy zawiera po kilkanaście grup i podrozdziałów. Na końcu poradnika zamieszczone zostały ćwiczenia językowe wraz z kluczem oraz indeks omówionych wyrazów i ich form. Poradnik to: użyteczny przewodnik po współczesnej polszczyźnie; zbiór niezbędnych informacji o języku polskim; pomoc w rozstrzyganiu wielu wątpliwości językowych; poradnik dla każdego, kto chce mówić i pisać poprawnie; książka przyjazna odbiorcy i praktyczna w użyciu.
ISBN: 978-83-7476-251-9, 9788374762519
Wydawnictwo: Langenscheidt
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Język polski. Poradnik profesora Andrzeja Markowskiego. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@5000lib
2020-05-01

Dziwi mnie, że tak rzetelnie napisana książka nie ma jeszcze ani jednej opinii. Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że jest to podręcznik i pisząc to nie mam chęci nikogo od lektury odwodzić, czy do niej zniechęcać, bynajmniej.
Podręcznik, rzeczownik: także na literę p, ale różnica duża (w znaczeniu). Jeśli zależy Ci na poprawnym pięknym, albo chociaż ładnym, składnym czyli: swobodnym wysławianiu, to oczywiście, potrzebna praktyka,wiele lat praktyki, ale także tyka, wiele tyk, to znaczy struktur, reguł i gramatyk. A to gram po gramie, krok po kroku przesuwamy się po programie:.
-Jak to zapisać ortografia i interpunkcja.
-Zasady używania znaków przestankowych, czyli interpunkcyjnych.
-Co i jak odmieniamy, czyli fleksja.
-Trudne kwestie łączenia wyrazów- składnia.
-Czy dobrze rozumiemy pewne wyrazy i ich związki.
-Trudna sztuka wymowy.

To książka nie tylko dla osób, które rozpoczynają zdanie od "Mi" zamiast: "Mnie" (co dziś- przyznajmy- nagminne) to pozycja, do której warto wracać, używać, zużywać i wertować. I stosować przeglądać.
Może będziesz musiał/ musiała przyzwyczaić z się do struktury (może wydawać Ci się, że wróciłaś/wróciłeś do szkoły...) a kiedy to się już stanie- to z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że docenisz to w jaki sposób ujęta jest treść (forma przejrzystych tabel). Książka napisana w sposób przejrzysty. Poręczna nie trzeba jej chować pod ręcznik, ale można zabrać w torbę podróżną, i pod różną szerokością geograf...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Język polski. Poradnik profesora Andrzeja Markowskiego.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl