Joy Division od środka. Nieznane przyjemności

Peter Hook
Joy Division od środka. Nieznane przyjemności
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prawdziwa historia Joy Division, opowiedziana przez legendarnego basistę zespołu, Petera Hooka. Zespół Joy Division, choć nagrał tylko dwa albumy Unknown Pleasures i Closer, na zawsze zmienił oblicze muzyki. Jego członkowie zostali pionierami współczesnej alternatywy i stworzyli własną definicję rocka. Ich brzmienie – mroczne, hipnotyczne, przejmujące – inspirowało artystów takiego kalibru, jak U2, Morrissey, R.E.M czy Radiohead. Wizerunek sceniczny muzyków z Joy Division, niegdyś uważany za niszowy, naśladują dziś rzesze młodych ludzi na całym świecie. Założyciel zespołu, basista Peter Hook, znany przede wszystkim z potężnego, pulsującego basu w utworze „Love Will Tear Us Apart”, w charakterystycznym bezpośrednim stylu po raz pierwszy opowiada prawdziwą historię zespołu Joy Division. Ujawnia jego tajemnipce, m.in. rzucając nowe światło na samobójstwo Iana Curtisa. Z ujmującą szczerością opowiada o przyjaźni, która łączyła członków zespołu. Wspomina także o trudnych momentach w historii Joy Division i opisuje proces, który doprowadził do zakończenia współpracy jego członków. Barwnie opowiada o próbach i sesjach nagraniowych zespołu. Nie zapomina też o legendarnych dziś postaciach, bez których sukces Joy Division nie byłby możliwy. Kultowa grupa oczami jednego z jej założycieli i liderów, który po śmierci Iana Curtisa i rozwiązaniu Joy Division utworzył popularny zespół New Order. Wydanie oczekiwane przez polskich fanów muzyki nowofalowej i alternatywnej – 30 lat po pierwszych nadaniach płyt Joy Division na antenie PR. Ciekawa szata graficzna z licznymi fotografiami.
Tytuł oryginalny: Unknown Pleasures. Inside Joy Division
Data wydania: 2014-02-28
ISBN: 978-83-63431-60-0, 9788363431600
Wydawnictwo: Bukowy Las
Kategoria: Biografia
Stron: 392

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Joy Division od środka. Nieznane przyjemności aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Joy Division od środka. Nieznane przyjemności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl