Kacper Ryx

Kacper Ryx
4.67
Ocena 4.67 na 5 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Pewnej upiornej nocy z 7 na 8 stycznia 1569 roku na zamku w Warszawie rozegra...
Pewnej upiornej nocy z 7 na 8 stycznia 1569 roku na zamku w Warszawie rozegrały się dramatyczne wydarzenia, które zmieniły bieg historii Polski. Ostatni z Jagiellonów spojrzał w niezwykłe zwierciadło. Za sprawą bezczelnej ?czarnoksięskiej? sztuczki zobaczył w nim coś, co na lata pozwoliło grupie ...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788375150148
Wydawnictwo: Znak
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2012-04-01
Przeczytane (2014-01-01)
Tetralogia o Ryxie to moja ulubiona seria po ksiązkach Sapkowskiego oraz wysokie miejsce w personal best chart :-) Jeśli spodobał ci się tom pierwszy @basiuu to z pewnością zachwycisz się tomem kolejnym, dużo lepszym (Henryk Walezy, spisek Bractwa Trójcy, rozwiązanie tajemnicy pochodzenia Janki, wredny Samek Zborowski, duch Rycerza Szafrańca i wiele innych smaczków)...
@basiaa
@basiaa 2012-04-01
Przeczytane (2012-01-01)
Świetna książka !!!. Doskonałe połączenie powieści historycznej z kryminałem. Ciekawie ukazane dzieje głównego bohatera Kacpra Ryksa - inwestygatora królewskiego ( śledczego ) na tle XVI - wiecznego Krakowa. Do tego poznajemy losy czarnoksiężnika Twardowskiego , a także dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy z zakresu historii z tego okresu. Warto przeczytać !!!
WA
@wasilijb 2010-03-09
Przeczytane (2007-08-07)
świetna książka, jak się miło czyta zwłaszcza przez Krakusa. Wyobraźnia działa i w myślach szuka się opisanych miejsc na mapie Krakowa. A co do fabuły?: trzyma klimat, jest ciekawie i cały czas coś się dzieje.
@frodo
@frodo 2013-07-01
Przeczytane (2013-01-01)
Dobrze i swobodnie napisana powieść łotrzykowska z mnóstwem bohaterów i zdarzeń. Obecność wielu historycznych postaci nadaje jej smaczku. Chętnie sięgnę po kolejne tomy przygód królewskiego śledczego.
@blurppp
@blurppp 2010-11-12
Przeczytane (2010-11-12)
Jeden z najlepszych fresków historycznych z Krakowem w tle. Rewelacyjnie sie to czyta
@brocha
@brocha 2007-09-10
Przeczytane (2007-09-10)
Dużo radochy sprawiła mi ta książka. Jestem fanem Kacpra - czekam na kolejne tomy.
Kacper Ryx

Pewnej upiornej nocy z 7 na 8 stycznia 1569 roku na zamku w Warszawie rozegrały się dramatyczne wydarzenia, które zmieniły bieg historii Polski. Ostatni z Jagiellonów spojrzał w niezwykłe zwierciadło. Za sprawą bezczelnej ?czarnoksięskiej? sztuczki zobaczył w nim coś, co na lata pozwoliło grupie przebiegłych intrygantów zawładnąć jego schorowaną wyobraźnią...

Dziewiętnaście lat wcześniej, 6 stycznia 1550 roku, pod furtę kościoła Duchaków w Krakowie ktoś podrzucił śliczne niemowlę płci męskiej. Dla uczczenia Święta Trzech Króli nazwano je Kacprem Ryksem. Był to dzień, w którym boża opatrzność wydała nieodwołalny wyrok na wszelkiej maści aferzystów, złodziei, bandytów i niegodziwców. Kacper Ryx dzięki niezwykłej inteligencji oraz wiedzy stał się dla nich prawdziwą zmorą.

Możni królewskiego dworu odnajdują utalentowanego młodzieńca, aby zlecić mu zadanie odzyskania skradzionej królewskiej pieczęci. Ta sprawa to dopiero początek. Za chwilę Kacprowi przyjdzie się zmierzyć z arcyłotrem Rozmusem Czeczotką ? łże-burmistrzem skorumpowanej rady miasta. Na jego drodze stanie także jeden z najgroźniejszych płatnych zabójców, który dybie na koronnego świadka spisku Mniszchów. Czy Ryksowi uda się uratować majestat Rzeczypospolitej?

Niemal wszystkie wydarzenia, osoby i afery stanowiące tło tej książki są autentyczne. Spotkamy tu wiele postaci historycznych, które wplątane w bójki, pojedynki, pościgi i ucieczki pokażą nam zupełnie nowe oblicze.

Współtworzący tą stronę
puchar @Tycjan @Tycjan pierwsza opinia