Opinia na temat książki Kaligraf Woltera

@Aga_M_B @Aga_M_B · 2021-02-13 06:36:18
Przeczytane Polecam
Okładka przyciąga wzrok i składa obietnicę dobrze spędzonego czasu. I spragniony wrażeń czytelnik nie powinien poczuć się zawiedzionym.
Pięknie wydana książka argentyńskiego pisarza Pablo De Santisa kryje w swej treści skomplikowaną historię i obraz osiemnastowiecznej Francji. Intrygi i tajemnice rozwiązywane przez głównego bohatera tworzą gęstą sieć oplatającą mroczne zaułki Paryża. Plastyczne opisy wywołują uczucie niepewności i czyhającego niebezpieczeństwa. Naprawdę miło spędzony czas na lekturze. I koniec. Zdecydowanie za szybko. Nie zdążyłam się na dobre rozkręcić. Książka zostawia niedosyt i chęć jej zgłębienia podobny, do tego, gdy się czyta bardzo szczegółowe streszczenie.
Ocena @Aga_M_B:
Data przeczytania: 2020-11-04
Kaligraf Woltera
Kaligraf Woltera
Pablo de Santis
{}6.6/10
Osiemnastowieczna Francja, młodzieniec o imieniu Dalessius, za młodu wysłany przez swego wuja do szkoły kaligrafów - tajniki owego rzemiosła, niezwykłe atramenty, techniki pisania, poczucie zagrożenia...
Komentarze

Pozostałe opinie

Jedna z tych książek o których zapomina się niemal zaraz po przeczytaniu, a czyta się bardzo szybko, bo i książka cieniutka.

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe