Kamienna łódź

Andrew Solomon
Kamienna łódź
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Harry, światowej sławy pianista, przyjeżdża do Paryża, gdzie zamierza odbyć ze swą piękną matką zasadniczą rozmowę o swojej homoseksualności. Tymczasem dowiaduje się, że matka jest śmiertelnie chora. Próbując zagłuszyć wyrzuty sumienia i depresję na myśl o jej śmierci, rozpoczyna serię intensywnych romansów. Ale w miarę upływu czasu i nieuchronnego zbliżania się tragedii, na plan pierwszy, w całej swej prostocie i czystości, wysuwają się relacje łączące Harry\'ego z matką. Osią Kamiennej łodzi jest relacja matka-syn. Matka Harry\'ego, uparcie powtarzając, że chce wyłącznie jego szczęścia, mówi, że najlepszym sposobem na \"\"doskonałe\" życie jest bycie doskonałym. A rozumie przez to heteroseksualizm. Kochanek Harry\'ego, Bernard, którego nie zna, jest dla niej \"niedoskonałością w ludzkiej skórze\". Gdy lekarze stwierdzają u matki raka, Harry coraz bardziej zamyka się w idealizującym micie, który rodzina stworzyła na własny użytek, starając się zachować złudzenie doskonałości, która odeszła w niepamięć...
Data wydania: 2006-08-22
ISBN: 978-83-7298-907-9, 9788372989079
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 266

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kamienna łódź? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kamienna łódź. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe