Opinia na temat książki Kąpiąc lwa

@Siostra_Kopciuszka @Siostra_Kopciuszka · 2021-07-16 12:35:39
Przeczytane
"Poświęcamy zbyt mało uwagi światu. Wiemy o tym, a jednak nie chce nam się. Dopiero gdy coś się skończy albo ktoś umrze, gdy coś zgubimy albo jest już za późno - uświadamiamy sobie nagle, że prześlizgnęliśmy się przez życie i ludzi, tracąc z pola widzenia szczegóły..."

Kiedy skończyłam "Gułag", pomyślałam sobie, że pora na coś lekkiego i przyjemnego, padło na jedną z nowszych książek Jonathana Carrolla pt. "Kąpiąc lwa". Znam książki tego pisarza i bardzo je lubię. Jednak tym razem zupełnie, ale to zupełnie nie zaiskrzyło! "Krainę Chichów" naście lat temu przeczytałam kilka razy. A tym razem, po prostu się nudziłam i nie mogłam dobrnąć do końca. Nie wiem, czy to pisarz się zmienił i jego współczesna twórczość, czy może ja już z niego "wyrosłam" i mechanicy i dziewczynka biegająca po dachach zupełnie mnie nie porwały ?. Nie wiem i właściwie, nie chce mi się tego dociekać, ponieważ nie zmieni to faktu, że ostatnio z tym pisarzem, zupełnie mi nie po drodze, ale może to się jeszcze zmieni :). Wszak wszystko płynie, przecież i "nigdy nie mów "nigdy" :)
Ocena:
Data przeczytania: 2021-06-25
Kąpiąc lwa
2 wydania
Kąpiąc lwa
Jonathan Carroll
7.5/10
Pewnej nocy pięciorgu przyjaciół śni się ten sam sen, w którym wychodzą na jaw ich najintymniejsze sekrety. Przypadek? Zbieg okoliczności? Dlaczego nazajutrz elementy tego snu zaczynają się nakładać n...
Komentarze
@jatymyoni
@jatymyoni · 10 miesięcy temu
Też kiedyś z przyjemnością czytałam Carrolla, ale straciłam zainteresowanie jego książkami.
× 1

Pozostałe opinie

Carroll kolejny raz zabiera nas w podróż z pogranicza jawy i magii. Główny bohater to poniekąd sen,jego znaczenie i wpływ jaki wywiera na bohaterów. Jesteśmy snem.

Już zapomniałam jak smakuje proza Carrolla. Jego światy pełne są surrealizmu skąpanego w oparach absurdu. To nie jest lektura dla wszystkich i tylko Ci,którzy Go kochają i cenią na nowo odkryją przyj...

szkoda czasu na czytanie tej książki

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl