Kapuściński. Trudny talent

Krystyna Strączek
Kapuściński. Trudny talent
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autorka tomu Kapuściński. Trudny talent śledzi, relacjonuje i analizuje całą, liczącą pół wieku drogę twórczą Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007) - począwszy od jego pierwszych tekstów drukowanych na łamach prasy, którymi były... wiersze, aż po Lapidaria i Podróże z Herodotem. Poezję porzucił Kapuściński na długie lata - ale nie na zawsze! - toteż książka koncentruje się przede wszystkim na opisie jego losów jako dziennikarza oraz coraz słynniejszego reportera i pisarza. Nie stroni przy tym od tematów trudnych, jak burzliwy spór o plagiat, toczony w latach 60. XX wieku.

Opracowanie Krystyny Strączek zostało niezwykle bogato i rzetelnie udokumentowane: autorka odszukała setki tekstów Kapuścińskiego publikowanych przez kilkadziesiąt lat w prasie i biuletynach PAP oraz porównała ich treść z reportażami drukowanymi w książkach i dotyczącymi analogicznej problematyki.

Zamieszczone w książce ogromne zestawienie prasowych i PAP-owskich publikacji Ryszarda Kapuścińskiego będzie niewątpliwie bezcenną pomocą dla badaczy jego życia i twórczości oraz medio- i literaturoznawców.

Młody dziennikarz Ryszard Kapuściński wyprasza ze swego życia muzę poezji. Ale ona wraca. Krystyna Strączek tropi ten trudny romans, zmagania, wybory trwające przez całe życie pisarza. Wielki reporter u szczytu sławy zwierza się przyjacielowi, że chciałby mieć na grobie napis: Poeta.

Data wydania: 2022-08-25
ISBN: 978-83-07-03522-2, 9788307035222
Wydawnictwo: Czytelnik
Kategoria: Biografia
Stron: 344
dodana przez: Vernau

Autor

Krystyna Strączek Krystyna Strączek
Urodzona w 1977 roku w Polsce
Żona i mama trójki dzieci, autorka książki Mamy z innej planety (o kobietach, które urodziły niepełnosprawne dzieci), redaktorka książek Ryszarda Kapuścińskiego, współautorka rozmów-rzek z o. Ksawerym Knotzem i abp. Grzegorzem Rysiem.

Pozostałe książki:

Seks jest boski, czyli erotyka katolika Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko Kościelna wiosna
Wszystkie książki Krystyna Strączek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kapuściński. Trudny talent? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kapuściński. Trudny talent. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl