Katecheza osób z niepełnosprawnością intelektualną

ks. Andrzej Kiciński
Katecheza osób z niepełnosprawnością intelektualną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niewątpliwie pozycja Katecheza osób z niepełnosprawnością intelektualni} w Polsce po Soborze Watykańskim II wypełni lukę w dotychczasowych badaniach naukowych z tej dziedziny i bedzie cennym źródłem informacji dla osób pragnących pogłębić swoja wiedzę na temat najnowszych koncepcji dotyczących katechezy osób z upośledzeniem umysłowym. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby o dużym doświadczeniu w pracy z upośledzonymi umysłowo oraz w prowadzeniu badań nad niepełnosprawnością, jak i studenci takich kierunków, jak: teologia, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia. dr hab. Janusz Kirenko, prof. UMCS Jeśli chodzi o zakres podejmowanej problematyki i głębię analizy, praca ks. Andrzeja Kicińskiego jest w polskiej katechetyce pionierska. Autor wykazuje się znajomością zagadnień zarówno katechetycznych, jak i pedagogicznych, z duża erudycja korzysta z różnorodnych pozycji naukowych, rozumie, czym jest prawdziwa interdyscyplinarność, konieczna do podejmowania refleksji naukowej na płaszczyźnie katechetyki i pedagogiki. Polska katechetyka w recenzowanej pracy otrzymuje ważne kompendium oraz podstawę dla dalszych szczegółowych badań nad katechezą specjalna. ks. dr hab. Piotr Tomasik, prof. UKSW
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7363-641-5, 9788373636415
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Katecheza osób z niepełnosprawnością intelektualną nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Katecheza osób z niepełnosprawnością intelektualną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl