Kłamca 3. Ochłap sztandaru

autor: Jakub Ćwiek
Kłamca 3. Ochłap sztandaru
3.88
Ocena 3.88 na 5 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Fragment książki: \"– Następny, proszę. Loki włożył mały plecak do plastikowe...
Fragment książki: \"– Następny, proszę. Loki włożył mały plecak do plastikowego koszyka i przeszedł przez lotniskową bramkę. Nic nie zadzwoniło, ale i tak rozłożył ręce, pozwalając się przeszukać celnikowi. – Ładny misiek – powiedział drugi z kontrolerów, siedzący przy monitorze – ale chyba zapom...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788375741797
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Nadchodzi Apokalipsa
Jakub Ćwiek - polski pisarz fantastyki, urodzony w 1982 roku w Opolu. Studiował kulturoznawstwo na uniwersytecie w Katowicach. Jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki. Opiekuje się sekcją teatralną - grupą Słudzy Metatrona. Był pięć razy nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Debiutował w...
Kłamca 3
Moi drodzy, z żalem muszę przyznać, że nie jest dobrze. Trzeci „Kłamca” stara się zrobić mały przewrót w przyjętej koncepcji opowiadania przygód Lokiego i mam mieszane uczucia, czy aby na pewno był to dobry pomysł. Ale może to skrupulatnie zaplanowany zabieg i będzie jak u Spielberga – co raz dra...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-06-30
Przeczytane (2010-06-30)
Wizja Apokalipsy... z humorem. Z dużą dawką humoru. Z Apokalipsą spotkałam się już w wielu książkach (filmach/serialach) i za każdym razem przedstawiana jest inaczej. Albo chociażby niektóre jej motywy. W tym wypadku było tak samo, ale miło jest spojrzeć na to z innej strony, gdzie nie wszystko jest takie same. Loki nadal odwala brudną robotę, tylko tym razem jest to naprawdę coś niezłego. Jego stosunek do aniołów jest świetny, a w zasadzie stosunek aniołów albo innych bóstw do Kłamcy również zbiera pokłony. Książkę czyta się w zadziwiającym tempie, z uśmiechem na ustach. Nic dziwnego, gdyż przy Lokim nie sposób niekiedy zachować powagi. Zakończenie co prawda nie zwala z nóg, ale książkę i tak oceniam na plus. Duży plus.
@Goszka
@Goszka 2014-07-26
Przeczytane (2014-07-26)
Nie podzielam zdania większości, trójka jest równie dobra jak poprzednie części. Trochę mniej ostrego humoru Ćwieka, ale Loki wciąż ten sam. Uwielbiam tę serię, to jest coś nowego i zdecydowanie nietuzinkowego. Do pierwszych dwóch części wracam co jakiś czas, a teraz wreszcie dorwałam się do "Ochłapu...". Znów mam problem z Jenny... Jenny, Jenny nudna jak cholera. Thank God, Sygin wraca i mam nadzieję, że mocno namiesza. Kopiąc jednocześnie w dupę tę sierotę z wydłubanym okiem.
@Tsumetai
@Tsumetai 2011-06-05
Przeczytane (2011-06-05)
Książkę, podobnie jak jej dwie poprzedniczki czytało się lekko i przyjemnie, choć muszę przyznać, że trzecia część przygód Lokiego prezentuje nieco inny poziom...niestety niższy. Humor nie powala, akcja nie jest wartka, a postać głównego bohatera spokorniała. Wady dość poważne, ale mimo tego lekturę wspominam dość miło, choć pewnie do niej nie wrócę.
@nana_chan
@nana_chan 2008-12-10
Przeczytane (2008-12-10)
niestety.... tylko trójeczka. Jak chyba wszystkich, denerwują mnie pourywane wątki, ale wiadomo - to wszystko dla dobra czwartej części Kłamcy ;) No i z humorem średnio... przy dwóch poprzednich częściał płakałam momentami ze śmiechu, tak tutaj ledwo się uśmiechnęłam dwa razy.Się deczko rozczarowałam...
BO
@borys_ru 2012-04-26
Przeczytane (2012-04-26)
Książka słabsza od poprzednich, ale trudno ocieniać skoro nie zna się zakończenia (cliffhanger), podoba mi się postać gwiazdy zarannej, oraz na liczne nawiązania jawne do sw i lotra, czy bardziej zmyślne do martwego zła itp. Miły smaczek. Musze dodać, że szkoda że tak mało kłamcy w kłamcy.
CO
@Corvus 2011-06-05
Przeczytane (2011-06-05)
Dno, tona mułu i jeszcze kamienie. Jeśli komuś podobały się poprzednie dwie części to niech sobie, dla swojego własnego dobra, oszczędzi czytanie tej. Bo autor pisał to już chyba tylko i wyłącznie (jak to śpiewał znany Pan z Republiki) wyłącznie dla mamony.
@Aiwlys
@Aiwlys 2010-06-30
Przeczytane (2010-06-30)
Dosyć ciekawa koncepcja Apokalipsy. I oczywiście na scenę wchodzi Lucyfer. Polubiłam tego gościa, mimo faktu że nie emanuje czystym złem. Szkoda, że było tak mało wątków, przy których można się zdrowo pośmiać. Ale liczę, że w czwartej cześci to się zmieni.
@Salama
@Salama 2012-12-28
Przeczytane (2012-01-01)
Trzeba przyznać, że nieco odstaje od pierwszych dwóch tomów, ale nie ma też tragedii. Fakt, akcja niemiło zwolniła i ogólnie jakoś gorzej mi się czytało tę część, nie mniej na pewno przechodziłam w życiu przez gorsze pozycje. Zobaczymy, co będzie dalej.
@coconut
@coconut 2015-02-27
Przeczytane (2015-02-27)
"Kłamca 3" niby krótki, niby szybko się czyta, ale tak bardzo nie byłam w stanie się wciągnąć i nudziłam się przez całe dwieście pięćdziesiąt stron, że książka dłużyła mi się w nieskończoność. Nie podobało mi się.
@Ensis
@Ensis 2010-03-07
Chcę przeczytać (2009-08-01)
Średnie to zakończenie ;/
Autorzy
Jakub Ćwiek
Urodzony w roku premiery Blade Runnera i ekranizacji Conana Barbarzyńcy. Pierwszą próbę literacka popełnił w wieku lat siedmiu. Wtedy jednak nie myślał jeszcze o publikowaniu. Zainteresowania rozwi...
Inne książki:
Książka Kłamca
Książka Kłamca 1
Książka Epidemie i zarazy
Książka Kłamca 3. Ochłap sztandaru
Książka Księga strachu
Współtworzący tą stronę
puchar @nana_chan @nana_chan pierwsza opinia