Klasa pani Czajki

Klasa pani Czajki
4.44
Ocena 4.44 na 5 możliwych
Na podstawie 48 ocen kanapowiczów
Klasa Pani Czajki to osadzona we współczesnych realiach opowieść o paczce gim...
Klasa Pani Czajki to osadzona we współczesnych realiach opowieść o paczce gimnazjalistów zmagających się ze szkolną codziennością i problemami okresu dorastania. Trzy lata z życia młodzieży to historie młodzieńczych przyjaźni, rodzących się pasji i szkolnych miłości. Pisana współczesnym stylem, a...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788373862845
Wydawnictwo: Nowy Świat
Napisz swoją opinię

Opinie

@blackmoth
@blackmoth 2011-10-04
Przeczytane (2011-01-01)
Są zdecydowanie książki, które powinno czytać się w określonym wieku. Cieszę się, że sięgnęłam po "Klasę..." wczoraj, a nie za dwa lata, bo wówczas byłabym pewnie zdegustowana i stwierdziłabym, że to dla dzieci. Tak myślę: niby nic. Taka jakaś młodzieżówka. A jednak COŚ sprawiło, że czytałam "tę zwykłą książkę" do pierwszej, żeby tylko skończyć. Napisana dobrym stylem, ujawniającym kunszt literacki Piekarskiej. Porusza wiele tematów - od błahych, jak kłótnia z rodzicami, po te ważniejsze, jak wybranie nowej szkoły czy miłość. Ja polecam, jeśli ktoś chce się odseparować od rzeczywistości i odpocząć. Takie miłe, intelektualne czytadełko dla młodzieży :)
@Ayumi_Tsukada
@Ayumi_Tsukada 2009-12-15
Przeczytane (2007-07-28)
Ah, no na początku Kamila wydawała mi się spoko - jakby nie patrzeć sama się z nią utożsamiałam, moja imienniczka. Choć potem coraz bardziej zaczynała mnie denerwować. To jej 'zakochiwanie się i odkochiwanie' w jednym momencie było po prostu nieznośne. To, że nie była z Michałem, że go tak odrzucała ... Mój ideał chłopaka ... Ja to bym się za nim w ogień rzuciła. Eh, co najgorsze, właśnie zdałam sobie sprawę, że ja jestem tak samo denerwująca jak moja książkowa imienniczka, bu.
@Mahi
@Mahi 2008-11-09
Przeczytane (2008-11-07)
Uwielbiam "Klasę pani Czajki". Autorka zachwyciła mnie swoim kunsztem pisarskim. Powieść opowiada o codziennym życiu jednej z gimnazjalnych klas. Każdy z bohaterów jest niezwykle dopracowany pod względem chaarakteru, a rozdziały są tak perfekcyjnie napisane, że mogą również służyć za odrębne opowiadania. Plusem są też odwołania do kultury masowej: Maciek jest fanem Harrego Pottera, Małgosia sięga po "Pamiętnik księżniczki"...5/5
@Jjolka
@Jjolka 2010-11-16
Przeczytane (2010-11-16)
Na początku bardzo podobała mi się, potem zaczęłam się nudzić. Idylliczna książka o hm przygodach gimnazjalistów. Nie wiedziałam, że w gimnazjum może być tak pięknie! Właśnie dlatego życie prawie wszystkich bohaterów wydaję mi się mocno ubarwione, a w kółko te same problemy mogą drażnić. Tak jak pisałam zanim doszłam do połowy bardzo mi się podobała, a potem męka.
@obwarzan
@obwarzan 2011-01-27
Przeczytane (2011-01-08)
Przeczytałam, ale nie zachwyciła mnie. Niektóre problemy poruszone w tej książce są po prostu żenujące i zalatuje mi tu bardziej podstawówką (mówię m.in. o tych jakiś brelokach-maskotkach itp.). Dosyć szybko się czyta. Druga część jest o niebo lepsza.
@Yavimaya
@Yavimaya 2009-05-10
Przeczytane (2009-05-09)
Kocham te książkę! Czytałam ją kilkanaście razy i pewnie jeszcze wiele razy przeczytam ją ponownie ;). Przyjemnie się czytało ją po raz pierwszy - byłam akurat w pierwszej klasie gim :D. A opisywana klasa bardzo przypominała mi moją... ;D
@lidia94
@lidia94 2009-01-18
Przeczytane (2009-01-18)
Super fabuła...zwłaszcza, że opisane są trzy lata bohaterów. Książka nie nudzi, bo jest zapisane to co trzeba i to co powinno byc, bez zbytecznich treści ;) Połknęłam ją w zaledwie dwa dni na co warto było poświęcic czas.
@Liliowa
@Liliowa 2009-11-02
Przeczytane (2008-01-01)
Jak na młodzieżówkę, to naprawdę bardzo dobra. Śmieszy i wzrusza. Dużym plusem są też bohaterowie z problemami, które każdy z nas zna z własnego doświadczenia. Miło było o nich przeczytać. ;)
HA
@hanabi 2010-07-17
Przeczytane (2010-07-17)
Popełniłam ten błąd, że przeczytałam ją w wieku 16 lat. Wciągająca, ale po przeczytaniu jej zastanawiałam się o czym ona tak w ogóle była??? Na pewno do niej nie wrócę.
FI
@Filozofka 2010-05-06
Przeczytane (2007-07-28)
Dla dzieci ale wciągająca. Mimo tego, że już wyrosłam z takich książkę bardzo miło wspominam Klasę pani Czajki. Może dlatego, ze historia bliska każdemu z nas?
Klasa pani Czajki

Klasa Pani Czajki to osadzona we współczesnych realiach opowieść o paczce gimnazjalistów zmagających się ze szkolną codziennością i problemami okresu dorastania. Trzy lata z życia młodzieży to historie młodzieńczych przyjaźni, rodzących się pasji i szkolnych miłości. Pisana współczesnym stylem, ale z tradycyjnym przesłaniem, przypomina najlepsze książki dla młodzieży starej pisarskiej szkoły Niziurskiego czy Bahdaja, w nienachalny sposób i z dużą dawką humoru przekazującej nieprzemijające wartości, takie jak przyjaźń czy honor. Bohaterów Klasy Pani Czajki poznajemy na początku pierwszej klasy i śledzimy ich losy przez trzy burzliwe gimnazjalne lata. Różni ich wiele ? zainteresowania, stan majątkowy, uroda i temperament. Łączy jedno ? wszyscy są uczniami klasy, której wychowawczynią jest polonistka Barbara Czajka ? osoba surowa, ale bardzo sprawiedliwa. Mocną stroną książki jest autentyczność poruszanych problemów młodzieży, wiarogodna typologia postaci i młodzieżowych zachowań, dająca młodym czytelnikom możliwość pełnej identyfikacji. Pokazany w książce punkt widzenia młodych ludzi na szereg problemów, również społecznych, czyni z niej forum wymiany poglądów nastolatków i antidotum na życiowe bolączki. Istotną rolę pełni też umiejscowienie fabuły na Saskiej Kępie w Warszawie, z precyzyjnym określeniem miejsc, w których rozgrywa się akcja, co nadaje wartko toczącej się historii swojskości i lokalnego kolorytu. Humor i typowy młodzieżowy folklor dodatkowo uatrakcyjniają książkę, czyniąc z niej lekturę ?do czytania?. Pierwsze wydanie powieści rozeszło się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy i znalazło się na liście bestsellerów ?Wprost? jako jedyna pozycją dla młodzieży polskiego autora. Książka w wielu szkołach omawiana jest jako lektura uzupełniająca. Wokół strony internetowej autorki www.piekarska.net zawiązał się jej fanklub, z ponad 200 tys. odwiedzin miesięcznie. W wielu bibliotekach dla młodzieży książka jest najchętniej wypożyczaną powieścią. Przez nauczycieli oceniania jest jako pozycja, która ma szansę wzbudzić miłość do książek nawet u największych książkowych malkontentów.

Autorzy
Małgorzata Karolina Piekarska
polska pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Córka dziennikarza i varsavianisty Macieja Piekarskiego. Zadebiutowała w 1986 roku na łamach miesięcznika społeczno-literackiego "Okolice" cztere...
Inne książki:
Książka Wzrockowisko
Książka Dziewiętnastoletni marynarz
Książka Loteria
Książka LO-teria
Książka LO-teria
Współtworzący tą stronę
puchar
LE
@leokadia pierwsza opinia