Klątwa Tytana

autor: Rick Riordan
Klątwa Tytana
4.76
Ocena 4.76 na 5 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
Data wydania: 2010
ISBN:
Wydawnictwo: Galeria Książki

Recenzje

„Niebezpieczeństwo coraz bliżej”
Percy wraz z Annabeth i Thalią jedzie do Grovera, który dzwonił o pomoc. Pod szkołę podwozi go mama, a chłopak już nie może doczekać się starcia, będzie to zapewne mniej bolesne, od wyciągania starych wstydliwych historyjek z jego dzieciństwa przy znajomych. Na miejscu okazuje się, że satyr spotk...
Klątwa Tytana
Być może zrobiłam błąd czytając te tomy jeden po drugim. Z jednej strony zaczęły mnie denerwować młodzieżowe komentarze Percy’ego, zaś z drugiej – nie mogę doczekać się kolejnego tomu! Zupełnie nie wiem, co mnie napadło, jednak czuję się, jakby rzucili na rynek nowego Pottera, którego mogę pokoch...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Nivell
@Nivell 2010-07-17
Przeczytane (2010-01-01)
Skończyłam i... Jestem zachwycona akcja jest świetna cały czas co się dzieje no nie sposób zamknąć książki. Bardzo mi się podobała przepowiednia uwielbiam kiedy bohaterowie giną. Czekam na Bitwę w labiryncie gdzie parę spraw się wyjaśni. No i Posejdon w końcu troszkę pogadał z synem. Percy i córeńka Ateny coś się kroi. : ) Mogę ją z przyjemnością dodać do ulubionych bo jest lepsza niż poprzednie części...
@enedtil
@enedtil 2010-05-05
Przeczytane (2010-05-05)
Książka jest równie dobra jak dwa poprzednie tomy i może nawet najlepsza ;-) Jest wciągająca od początku do końca, a z każdą kolejną stroną akcja nabiera tempa. Książki Riordana czyta się naprawdę przyjemnie i lekko a wykorzystanie w nich postaci i wierzeń mitologicznych to bardzo duży plus. Zachęca to do przypomnienia sobie niektórych faktów dotyczących greckiej mitologii.
@ekhart
@ekhart 2010-10-14
Przeczytane (2010-10-14)
Poprzednie dwie części bardziej mi się podobały. Nie powiem, polubiłam postać Apolla, a pod koniec książki Thalia strasznie mnie zirytowała tym, że dołączyła do Artemidy, bo inne zakończenie wymarzyłam małej buntowniczce, ale to wszystko. Mam nadzieję, że dalsza część będzie lepsza, gdyż po tej pozostał pewien niedosyt.
@Sun.shine
@Sun.shine 2013-08-03
Przeczytane (2013-08-03)
Najlepsza część, jeżeli brać pod uwagę bohaterów. Po pierwsze: Apolloooooooo! Zaraz po nim pan D., który w końcu jest... ludzki ;) Pojawienie się Afrodyty to kolejny plus. Nawet nuda Artemida zyskała w tej części. No i oczywiście herosi (a także nowe postacie) i ich przygody, jak zwykle, nie zawodzą.
@iziu08
@iziu08 2011-03-12
Przeczytane (2011-01-01)
Co tu dużo pisać.. Książka tak samo dobra, jak poprzednie, może nawet trochę lepsza ;) Wciągnęła mnie strasznie. Jestem ciekawa, co będzie dalej, więc od razu zabieram się za kolejną część. ;] A wszystkich zachęcam do przeczytania całej serii o Percym Jacksonie, bo warto!
@WhiteOleander
@WhiteOleander 2011-06-26
Przeczytane (2011-06-14)
"Klątwa Tytana", to obok "Ostatniego Olimpijczyka" moja ulubiona część tej serii. Jedyną wadą jest mała ilość Annabeth - mojej ulubionej bohaterki, ale ponieważ w reszcie części pojawia się często, to jest to do przeżycia. Poza tym książka świetna.
@laniette
@laniette 2010-08-25
Przeczytane (2010-08-25)
Percy Jackson to całkowicie genialna seria. Wciągająca, napisana z humorem. Cały czas toczy się akcja. Trzeba przyznać, że autor ma naprawdę bogatą wiedzę o mitach. Pomysł na tą serię jest iście genialny!
@szarikow
@szarikow 2011-08-16
Przeczytane (2011-01-01)
Świetna. Teksty i sentencje są po prostu niesamowite pod względem humoru. Tekst o krawacie w muszelki na dzień ojca rozbawił mnie do łez. Interesująca i zaskakująca fabuła. Wspaniała, polecam.
@tristezza
@tristezza 2011-06-05
Przeczytane (2011-06-04)
Switna książka, jak poprzednie części pełna humoru i wiedzy. Jest mocno wciągająca i naprawdę warto ją przeczytać, dla miłego oderwania od rzeczywistości. Polecam ją każdemu :D
@Beatrice96
@Beatrice96 2011-09-18
Przeczytane (2011-09-18)
Humor, wartka akcja, intryga oraz zaskakujące zwroty akcji. Czego sobie więcej życzyć. Mówię zdecydowana TAK książką pana Ricka Riordana!
Autorzy
Rick Riordan
Amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy. Riordan studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata...
Inne książki:
Książka Morze potworów. Percy Jackson i bogowie olimpijscy 2.
Książka Percy Jackson Ostatni Olimpijczyk
Książka Percy Jackson i bogowie olimpijscy #4 - Bitwa w Labiryncie
Książka Złodziej Pioruna. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy 1.
Książka Ostatni olimpijczyk Percy Jackson i bogowie olimpijscy tom 5
Współtworzący tą stronę
puchar @Rebellish @Rebellish pierwsza opinia