Kod szczęścia

Richard Wiseman
Kod szczęścia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dlaczego jedni mają w życiu szczęście, a inni pecha


Richard Wiseman postanowił zgłębić naturę szczęścia - wszystkie „sprzyjające okazje", „korzystne przełomy" czy „bycie we właściwym miejscu o właściwym czasie". Pracował dziesięć lat, przebadał ponad czterystu chętnych i doszedł do rewolucyjnych wniosków.

Karolina, opiekunka społeczna, która w ciągu jednego tygodnia skręciła kostkę, upadła i uszkodziła sobie plecy oraz wjechała w drzewo podczas lekcji nauki jazdy dla większości z nas byłaby beznadziejnym przypadek pechowca. Nie dla Wisemana. W Kodzie szczęścia profesor udowadnia, że sposób zachowania i myślenia ma znaczny wpływ na poczucie szczęścia, bo owo upragnione szczęście to nie tylko zbieg okoliczności. Ci, do których uśmiecha się los, sami mu najczęściej pomagają.

Intuicja podpowiada, że należy być skupionym i z determinacją dążyć do jasno wyznaczonego celu, podczas kiedy jest to najprostsza metoda by przegapić wspaniałe okazje, które mogłyby uszczęśliwić każdego. Wiseman proponuje metody, które mogą ulepszyć nasze życie, a na pewno pomogą zrozumieć przysłowie, którym opatrzona jest książka: „Wrzućcie szczęściarza w morze, a wypłynie z rybą w ustach".

Według Wisemana najbardziej nawet błahe obserwacje mogą powiedzieć zaskakująco wiele o otaczającym nas świecie, a przy okazji stają się kopalnią użytecznej wiedzy.
Maciej Robert, „Życie Warszawy"

Zdumiewający jest efekt, jaki Richard Wiseman wzbudza w czytelniku - autentyczna chęć naukowej, choć zabawnej przygody.
Jacek Orlicz,

Od kiedy Kod szczęścia okazał się bestsellerem, Wisemana można zobaczyć na kampusie uniwersyteckim równie często, co w telewizji.
„The Guardian"

Wiseman dowiódł, że nie rodzimy się szczęśliwi, my się tacy stajemy.Tytuł oryginalny: The luck factor
Data wydania: 2012-03-21
ISBN: 978-83-7747-688-8, 9788377476888
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Z żukiem
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 304
dodana przez: jatymyoni
Mamy 5 innych wydań tej książki

Autor

Richard Wiseman Richard Wiseman
Urodzony 17 września 1966 roku w Wielkiej Brytanii (Luton)
profesor Uniwersytetu Hertfordshire, psycholog (znany z wielu eksperymentów poświęconych trywialnym zagadnieniom życia codziennego), iluzjonista. Mieszka w Londynie. Życie zawodowe rozpoczął jako jeden z najmłodszych członków The Magic Circle. Dyplo...

Pozostałe książki:

Did You Spot the Gorilla Dziwnologia. Odkrywanie wielkich prawd w rzeczach małych Paranormalność. Dlaczego widzimy to czego nie ma. 59 sekund
Wszystkie książki Richard Wiseman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kod szczęścia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kod szczęścia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl