Kodeks postępowania cywilnego 5 wyd

Andrzej Zieliński, Kinga Flaga-Gieruszyńska
Kodeks postępowania cywilnego 5 wyd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dzieła z serii KOMENTARZE KODEKSOWE tworzą kanon literatury prawniczej. Prawo polskie opiera się na kodeksach. Ich nazwa odwołuje się do tradycji prawnej i podkreśla rangę tych ustaw jako trzonu systemu prawnego.
Kodeks postępowania cywilnego, jako jedna z najobszerniejszych polskich ustaw, jest również jedną z najczęściej nowelizowanych, dlatego przygotowane zostało kolejne, piąte wydanie uwzględniające 14 ostatnich nowelizacji niniejszej ustawy, w tym najbardziej aktualne zmiany wprowadzone na podstawie ustaw
1) z 26.6.2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 131, poz. 1075);
2) z 25.2.2011 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, która dotyczy wykonania wyroku TK z 20.10.2009 r. i wprowadzenia 5-letniego terminu dla wznowienia spraw na podstawie KPC,
3) ustawy z 18.3.2011 r. o zmianie ustawy ? Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw, która dotyczy ułatwienia obrotu prawnego i uniknięcia komplikacji związanych z dziedziczeniem dowolnie wybranych przez strony składników majątkowych, a także zmiany konstrukcji prawnej darowizny na wypadek śmierci przez wyłączenie tej instytucji z dziedziny prawa spadkowego oraz wprowadza zmiany dotyczące stwierdzenia nabycia spadku
4) ustawy z 25.2.2011 r. o zmianie ustawy ? Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, która przewiduje ułatwienia i znaczące przyspieszenie zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także uproszczenie związanej z tym procedury ? składania drogą elektroniczną wniosków o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.
Podstawowym założeniem komentarza jest pomoc w rozwiązywaniu problemów procesowych prawnikom-praktykom, dlatego poza niezbędnymi wyjaśnieniami teoretycznymi, Autorzy wykorzystali bogaty dorobek judykatury.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-255-2274-2, 9788325522742
Wydawnictwo: C.H.Beck

Autor

Andrzej Zieliński
Urodzony 13 maja 1939 roku w Polsce
dziennikarz i historyk, autor licznych książek poświęconych zagadkowym epizodom historii Polski, w tym bestsellerowych „Skandalistów w koronach”.

Pozostałe książki:

Początki Polski. Zagadki i tajemnice Skandaliści w koronach. Łajdacy, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie Tajemnice polskich templariuszy Czy smok wawelski był człowiekiem? Historia polskich legend Żony, kochanki, damy, intrygantki. Niezwykłe kobiety u boku naszych władców.
Wszystkie książki Andrzej Zieliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kodeks postępowania cywilnego 5 wyd nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Kodeks postępowania cywilnego 5 wyd”- Andrzej Zieliński

Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz
Kodeks postępowania cywilne... Andrzej Zieliński, Kinga Flaga-Gieruszyńska
Planowany termin wydania 18 maja 2011r. Dzieła z serii KOMEN...
Rynek usług telekomunikacyjnych
Rynek usług telekomunikacyj... babis henryk, Kinga Flaga-Gieruszyńska
Komunikacja elektroniczna jest jednym z najważniejszych czyn...
Koszty sądowe w sprawach cywilnych. Komentarz
Koszty sądowe w sprawach cy... Andrzej Zieliński, Mariusz Sorysz, Andrzej Oklejak
Książka stanowi komentarz do ustawy z 28.7.2005 r. o kosztac...
Postępowanie cywilne
Postępowanie cywilne Jerzy Jodłowski
Podręcznik obejmujący pełen zakres Kodeksu postępowania cywi...
Ewolucja polskiego postępowania cywilnego wobec przemian politycznych, społecznych i gospodarczych
Ewolucja polskiego postępow... Kinga Flaga-Gieruszyńska, Henryk Dolecki
W dniach 28-30.9.2007 r. odbył się Zjazd Katedr Postępowania...

Cytaty z książki

O nie! Książka Kodeks postępowania cywilnego 5 wyd. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe