Kolory zła. Czerwień

Małgorzata Oliwia Sobczak
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Książka Kolory zła. Czerwień
Książka Kolory zła. Czerwień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

W połowie lat 90. w Sopocie dochodzi do tajemniczej zbrodni… Ginie dziewczyna, a jej ciało zostaje przez sprawcę nietypowo okaleczone. Osiemnaście lat później Trójmiastem wstrząsa informacja o bliźniaczo podobnej sprawie. Małgorzata Oliwia Sobczak jako autorka powieści kryminalnej zaskakuje i zachwyca, śmiało konkurując z najlepszymi polskimi twórcami kryminału.
Data wydania: 2019-09-04
ISBN: 978-83-280-7003-5, 9788328070035
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 416

Autor

Małgorzata Oliwia Sobczak – mieszkanka Sopotu. Na co dzień zajmuje się badaniami naukowymi oraz pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Ukończyła kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Jest członkinią Stowarzyszenia Kochamy Żu...

Książki Małgorzata Oliwia Sobczak

Wszystkie książki Małgorzata Oliwia Sobczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kolor zła. Czerwień

''Kolory zła czerwień'' Małgorzaty Oliwii Sobczak to niesamowity kryminał, takiego jeszcze nie czytałam. Jest jedna zbrodnia, później okazuje się, że jest kolejna. Pewien szczegół jest podobny i dlatego tak wszystko jest tajemnicze. Zabójstwo to główny wątek, ale wokół niego są świetne opisy losów ... czytaj dalej »

SI
@silwana

Czerwień zła

Kryminał jest mi najbliższym gatunkiem literackim. Czytam je od wczesnych nastoletnich lat. Najbardziej lubię w nich kiedy nie tylko trzeba rozwiązać zagadkę - kto? ale i dlaczego to zrobił. Układam wtedy w głowie puzzle z informacji i rozmyślam nie tylko nad motywem, ale i nad procesem, który dopr... czytaj dalej »

Wciągający debiut

W 1996 roku na sopockiej plaży zostają znalezione zwłoki młodej kobiety, ofiarą okazuje się córka sędzi Heleny Boguckiej. Sprawca nie zostaje ujęty, a po 17 latach miastem wstrząsa wieść o kolejnym morderstwie. Wiele poszlak wskazuje na to, że oba morderstwa popełniła ta sama osoba. Czy morderca zo... czytaj dalej »

✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje | Zobacz wszystkie

Moja opinia o książce

Opinie
@deana
@deana 2019-09-16
Przeczytane (2019-09-01)
Sopot. Morze wyrzuca na brzeg brutalnie okaleczone ciało młodej kobiety. Kilka dni wcześniej dziewczyna wyszła z koleżankami na miasto i słuch po niej zaginął. Do rozwiązania zagadki brutalnego morderstwa zostaje skierowany prokurator Leopold Bilski. Szokująca zbrodnia pozornie nie ma żadnych punktów zaczepienia pozwalających rozpocząć z impetem śledztwo gdyby nie podobieństwo do zbrodni jaka dokonała się 17 lat wcześniej na córce sędzi Boguckiej. Bilski próbuje nie ulegać presji otoczenia i kierując się własnymi przeczuciami zaczyna drążyć i odsłania nowe aspekty starej sprawy jak z lat 90-tych, kiedy w Sopocie niepodzielnie królowała mafia. Chyba pierwszym co mnie uderzyło z ,,Kolorach zł...
serce | link |
KN
@kryminal_na_talerzu 2019-09-02
Akcja książki „Kolory zła. Czerwień” zaczyna się wyłowieniem ciała młodej dziewczyny z morza. Rzecz dzieje się na sopockiej plaży, do sprawy zgłasza się prokurator Bilski. Szybko okazuje się, że było to zaplanowane morderstwo – dziewczyna nie ma ust. Sprawa ta zostaje szybko powiązana z podobną, która miała miejsce 17 lat temu. Czy sprawy faktycznie się łączą? Czy w Trójmieście od 17 lat grasuje seryjny morderca? Książkę czyta się bardzo szybko, mocno wciąga. Narracja prowadzona jest w dwóch czasach i przez kilka bohaterów, dokładnie tak jak lubię. Narrator poświęca dużo uwagi swoim bohaterom, ich odczucia i motywacje są czytelnikowi dokładnie wyjaśnione. Muszę powiedzieć, że najbardziej po...
serce | link |
@ksiazkowa.gladys
@ksiazkowa.gladys 2019-09-09
Przeczytane (2019-09-09)
Po takich książkach jak "Kolory zła. Czerwień" coraz bardziej przekonuję się do polskich autorów! Akcja rozgrywa się w Trójmieście na przestrzeni kilkunastu lat. Na sopockiej plaży zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny, która ma wycięte usta. Sprawą zajmuje się prokurator Bliski, który odkrywa fakt, że podobna zbrodnia miała miejsce kilkanaście lat temu. Wtedy również odnaleziono zwłoki córki sędzi Heleny Boguckiej w morzu z wyciętymi ustami. Początkowe fakty nie wskazują na to, że sprawy obydwu dziewczyn coś łączy, jednak Bliski się nie poddaje i angażuję się w tę sprawę. Aby dojść do odkrycia prawdy, trzeba zbadać wiele poszlak. "Kolory zła. Czerwień" to książka, która trzyma w na...
serce | link |
@Uleczka448
@Uleczka448 2019-09-07
AN
@Anna30 2019-09-06
Przeczytane (2019-09-02)
@Kobietaczytajaca
@Kobietaczytajaca 2019-09-03
Przeczytane
SI
@silwana 2019-08-26
@pod_lasem_czytane
@pod_lasem_czytane 2019-08-22
Przeczytane (2019-08-18)

Co czytać po książce “Kolory zła. Czerwień”- Małgorzata Oliwia Sobczak

Książka Ona i dom, który tańczy
Ona i dom, który tańczy Małgorzata Oliwia Sobczak
Trzy kobiety, których losy są ze sobą nierozerwalnie połączo...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się