Komentarz do kodeksu postępowania cywilnego t. 1/2

Tadeusz Ereciński
Komentarz do kodeksu postępowania cywilnego t. 1/2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Cieszący się od lat dużą popularnością klasyczny komentarz do podstawowego w zakresie procedury cywilnej aktu, jakim jest kodeks postępowania cywilnego, autorstwa wybitnych procesualistów - sędziów Sądu Najwyższego i profesorów prawa. Komentarz opisuje bardzo istotne zmiany w procedurze cywilnej związane z wprowadzeniem przez ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym postępowania rejestrowego i wprowadzeniem postępowania wieczystoksięgowego przez znowelizowaną ustawę o księgach wieczystych i hipotece. Uwzględnia nowelizacje w postępowaniu w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i inne zmiany wprowadzone ustawami: prawo własności przemysłowej i prawo o ustroju sądów powszechnych. Każda pozycja wchodząca w skład tej edycji stanowi odrębną, zamkniętą całość, wyczerpującą omawianą materię. Autorzy położyli w niej szczególny nacisk na nowe uregulowania mogące sprawiać trudności w praktycznym ich stosowaniu. Autorzy starali się uzupełnić niniejszy Komentarz również o najnowsze publikacje oraz o najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego. Część pierwsza to najobszerniejsza pozycja komentarza do k.p.c., obejmująca artykuły 1–729. Ze względu na objętość publikacja została podzielona na dwa tomy. W tomie pierwszym omówiono przepisy tytułu wstępnego „Przepisy ogólne” oraz przepisy księgi pierwszej „Proces”. Tom drugi zawiera omówienie przepisów księgi drugiej „Postępowanie nieprocesowe”, księgi trzeciej „Sąd polubowny” oraz księgi czwartej „Postępowanie w razie zaginięcia lub zniszczenia akt”. Uwaga! Możesz zakupić wszystkie części Kodeksu jednocześnie składając zamówienie tutaj."
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7334-215-6, 9788373342156
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Komentarz do kodeksu postępowania cywilnego t. 1/2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Komentarz do kodeksu postępowania cywilnego t. 1/2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe