Komentarz do planów kont jednostki samorządu terytorialnego z suplementem elektronicznym

Jan Charytoniuk
Książka Komentarz do planów kont jednostki samorządu terytorialnego z suplementem elektronicznym
Książka Komentarz do planów kont jednostki samorządu terytorialnego z suplementem elektronicznym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wnikliwy i rozbudowany komentarz do poszczególnych kont budżetu jednostek samorządu terytorialnego oraz do kont urzędu jako jednostki budżetowej i kont występujących w innych samorządowych jednostkach budżetowych. Autor przedstawia także sprawdzoną już w praktyce propozycję połączenia planów kont budżetu i urzędu jako jednostki budżetowej. Czwarte wydanie uwzględnia obowiązujące od dnia 15 maja 2008 r. zmiany w szczególnych zasadach rachunkowości i planach kont budżetów i urzędów j.s.t. oraz samorządowych jednostek budżetowych, wprowadzone rozporządzeniem MF z dnia 15 kwietnia 2008 r. W komentarzu szczegółowo omówiono: zmiany w ewidencji wydatków niewygasających wymienionych podmiotów i wpływ tych zmian na ewidencję i rozliczenia z instytucjami pomocowymi programów i projektów realizowanych z udziałem środków funduszy pomocowych, zmienione zasady dokonywania odpisów aktualizujących należności budżetu i samorządowych jednostek budżetowych, zmiany w zasadach ewidencji należności z tytułu dochodów budżetowych, należności z tytułu przychodów z prywatyzacji i innych długoterminowych należności budżetowych w urzędach jednostek samorządu. Uwzględniono także operacje rzutujące na stan funduszu urzędu i innych jednostek budżetowych z tytułu przejęcia aktywów i pasywów zlikwidowanych (połączonych) jednostek oraz zaproponowano rozwiązania ułatwiające ewidencję w urzędzie przychodów z tytułu dochodów budżetu j.s.t. nieujętych w planach finansowych innych samorządowych jednostek budżetowych.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7426-535-5, 9788374265355
Wydawnictwo: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Komentarz do planów kont jednostki samorządu terytorialnego z suplementem elektronicznym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Komentarz do planów kont jednostki samorządu terytorialnego z suplementem elektronicznym”- Jan Charytoniuk

Książka Nowy plan kont oraz szczególne zasady rachunkowości jednostek sektora finansów publicznych część 2
Nowy plan kont oraz szczegó... Jan Charytoniuk
Książka zawiera omówienie zmian wynikających z rozporządzeń ...
Książka Formy organizacyjno-prawne jednostek sektora finansów publicznych po zmianach
Formy organizacyjno-prawne ... Jan Charytoniuk
W poradniku przedstawiono schematy księgowań związanych: - z...
Książka Ewidencja księgowa dochodów i przychodów w jednostkach sektora finansów publicznychj 2008/05
Ewidencja księgowa dochodów... Jan Charytoniuk
Dochody i przychody w ewidencji budżetu Ewidencja dochodów z...
Książka Komentarz do planów kont jednostki samorządu terytorialnego. Plan kont dla budżetu. Plan kont dla urzędu jako jednostki budżetowej. Ujednolicony plan kont urzędu jednostki samorządu terytorialnego. Skonsolidowany bilans jednostki samorządu terytorialnego.
Komentarz do planów kont je... Jan Charytoniuk
Drugie, uaktualnione wydanie opracowania uwzględnia nową ust...
Książka Poradnik rachunkowości budżetowej Nowy plan kont oraz szczególne zasady rachunkowości jednostek sektora finansów publicznych - Jan Charytoniuk
Poradnik rachunkowości budż... Jan Charytoniuk
książka zawiera praktyczne omówienie zmian wynikających z ro...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się