Komentarz do planu kont jednostki samorządu terytorialnego

Jan Charytoniuk
Komentarz do planu kont jednostki samorządu terytorialnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera wnikliwy komentarz do poszczególnych kont budżetu jednostki samorządu terytorialnego oraz do tych kont urzędu jako jednostki budżetowej, które mają ścisły związek z ewidencją prowadzoną w księgach rachunkowych budżetu (pełny opis i charakterystyka funkcjonowania konta, typowe zapisy stron Winien/Ma wraz z podaniem kont korespondujących). W opisie tych kont uwzględniono specyficzne warunki organizacji kasowej obsługi wyróżniające budżet i urząd spośród innych jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego. Obszernie potraktowano również kwestię zaangażowania wydatków budżetowych w urzędzie jako jednostce budżetowej oraz prowadzonej w urzędzie gminy rachunkowości podatków i opłat. Na szczególną uwagę zasługuje zaprezentowany w książce, sprawdzony już w praktyce, autorski pomysł połączenia planów kont budżetu i urzędu jako jednostki budżetowej, pozwalający zracjonalizować rachunkowość, zwłaszcza w urzędach małych i średnich jednostek samorządu terytorialnego.
ISBN: 978-83-7426-369-6, 9788374263696
Wydawnictwo: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Komentarz do planu kont jednostki samorządu terytorialnego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Komentarz do planu kont jednostki samorządu terytorialnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe