Komentarz organiczny do czytań niedzielnych i świątecznych.

Tadeusz Loska
Komentarz organiczny do czytań niedzielnych i świątecznych.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Księgarnia św. Jacka oddaje w ręce czytelników Komentarz organiczny do czytań niedzielnych i świątecznych. Razem z dodatkiem, który zawiera: obrzęd intronizacji Pisma Świętego w kościele i w rodzinie(I), schemat medytacji (II) i kontemplacji biblijnej (III) oraz tekst Pismo Święte źródłem modlitwy chrześcijańskiej, Komentarz stanowi organiczną całość.

Komentarze proponowane w książce przeznaczone są nie tylko dla księży, zgromadzeń zakonnych czy wspólnot katolickich, ale dla wszystkich wiernych - na pierwszym miejscu dla rodzin katolickich.

Cała koncepcja proponowanych komentarzy wynika po pierwsze z faktu, że na po-szczególne niedziele, święta i dni powszednie Kościół tak dobiera i zestawia czytania, aby ujawnić i podkreślić jedność Starego i Nowego Testamentu oraz dziejów zbawie-nia , a po drugie z ogólnych zasad hermeneutyki biblijnej. Taki komentarz powinien uwzględniać:
- cały formularz mszalny
- wszystkie czytania
- Paschalne Misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa
- konkretną tajemnicę z dziejów zbawienia, którą w danym dniu wspominamy zgodnie z kalendarzem liturgicznym
- aktualną sytuację w Kościele, świecie, rodzinie i życiu osobistym.

Stąd tego rodzaju komentarz określamy jako organiczny. Nie jest on luźnym rozważaniem czy refleksją na temat czytań, ale: drogą i kluczem do całego bogactwa Bożych świateł i mocy zawartych w czytaniach przeznaczonych na poszczególne święta, niedziele i dni powszednie. Słowo Boże nie jest martwą literą, głosem rozlegającym się w pustce – ponieważ Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4, 12).
Słowo do Ciebie – fragment

Data wydania: 2010-05-10
ISBN: 978-83-7030-772-1, 9788370307721
Wydawnictwo: Księgarnia Św. Jacka
Stron: 368
dodana przez: jatymyoni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Komentarz organiczny do czytań niedzielnych i świątecznych.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Komentarz organiczny do czytań niedzielnych i świątecznych.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl