Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa. Zasoby niematerialne w nowej gospodarce

Grzegorz Urbanek
Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa. Zasoby niematerialne w nowej gospodarce
Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa. Zasoby niematerialne w nowej gospodarce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa adresowana jest przede wszystkim do menedżerów zainteresowanych lepszym poznaniem czynników, które kształtują pozycję konkurencyjną zarządzanych przez nich firm. Menedżerom, którzy chcą tworzyć istotną i trwałą wartość dla akcjonariuszy i innych grup interesu, lektura książki może ułatwić znalezienie kompromisu pomiędzy bieżącymi wynikami finansowymi a tworzeniem potencjału rozwojowego biznesu.
Książka w sposób kompleksowy prezentuje zagadnienia związane z istotą, tworzeniem oraz pomiarem zasobów niematerialnych i kompetencji, a także ich wykorzystaniem do tworzenia wartości przedsiębiorstwa.
Autor książki udziela w niej odpowiedzi na następujące zasadnicze pytania: Jakie czynniki leżą u podstaw pozycji konkurencyjnej firmy? W jaki sposób zidentyfikować kluczowe zasoby i kompetencje firmy? W jaki sposób dokonywać pomiaru zasobów niematerialnych i opartych na nich kluczowych kompetencji? Jaka jest rola kluczowych zasobów i kompetencji w tworzeniu wartości? W odróżnieniu od innych pozycji dostępnych na rynku, a odnoszących się do podobnej tematyki, autor łączy wątki z obszarów finansów, zarządzania strategicznego, marketingu i zarządzania wiedzą, oferując unikatowe, szerokie spojrzenia na prezentowane w książce zagadnienia.
Książka może stanowić również interesującą propozycję dla studentów posiadających podstawową wiedzę z zarządzania i finansów oraz dla słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich.
Data wydania: 2011-08-30
ISBN: 978-83-264-2803-6, 9788326428036
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa. Zasoby niematerialne w nowej gospodarce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa. Zasoby niematerialne w nowej gospodarce”- Grzegorz Urbanek

Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa
Kompetencje a wartość przed... Grzegorz Urbanek
Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa adresowana je...
Książka Zarządzanie marką
Zarządzanie marką Karolina Janiszewska, Halina Szulce, Grzegorz Urbanek
Marka jest strategicznym zasobem przedsiębiorstwa, a więc za...
Książka WYCENA AKTYWÓW NIEMATERIALNYCH PRZEDSIĘBIORSTWA
WYCENA AKTYWÓW NIEMATERIALN... Grzegorz Urbanek
Wraz z pojawieniem się nowej ekonomii obserwujemy wzmożone z...

Cytaty z książki

O nie! Książka Kompetencje a wartość przedsiębiorstwa. Zasoby niematerialne w nowej gospodarce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe