Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia

Harold Davies
Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fragment: [...] Zdjęcia, na które trzeba spojrzeć dwa razy Wizualne kalambury, czy też coś w rodzaju kalamburów, to dobry sposób na stworzenie obrazów, na które oglądający spojrzą po raz drugi, z niedowierzaniem. Jeśli muszę popatrzeć na zdjęcie po raz kolejny, aby się upewnić, że jest (lub nie jest) nieprzyzwoite, bardzo prawdopodobne jest, że faktycznie przyjrzę mu się uważniej. (Zdjęcia kwiatów na kolejnych stronach to przykład takiej wizualnej dwuznaczności). W przypadku fotografii tego typu dużą rolę odgrywają również rozmiary zdjęcia. Gdy jest ono duże, możesz wyraźnie zobaczyć wszystko, co się na nim znajduje, a to oznacza, że zawężają się możliwości, jeśli chodzi o niejednoznaczność lub sprowokowanie oglądającego do powtórnego spojrzenia na obraz. Tego rodzaju zdjęcia nie mogą być — i z reguły nie są — oparte wyłącznie na elemencie niedowierzania. Cień podwójnego znaczenia pomaga w przyciągnięciu do obrazu większego zainteresowania. Ale nie może oszukać nikogo na dłużej. [...] Połącz wiedzę i siłę wyobraźni, aby zostać mistrzem kompozycji * Jak prewizualizować kompozycję zdjęcia? * Jak wykadrować je tak, aby miało większą siłę oddziaływania? * Jak ukazać siłę swojej wyobraźni na fotografii? Doskonałe technicznie zdjęcie, wzbudzające emocje odbiorcy, to marzenie każdego fotografa. Autor tego podręcznika — uznany fotograf Harold Davies — podpowiada, jak wykonać właśnie takie fotki. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób rozbudzić i pielęgnować własną kreatywność, a także opis najlepszych rozwiązań technicznych. Połączenie tych elementów pozwoli Ci twórczo prewizualizować kompozycje Twoich fotografii, co sprawi, że Twoje prace będą naprawdę zachwycające. Książka \"Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia\" to przede wszystkim przewodnik po świecie doskonałej kompozycji, w którym każde zagadnienie ilustrowane jest wspaniałą fotografią, a także informacjami z zakresu samej kompozycji oraz danych technicznych, takich jak rodzaj użytego obiektywu, przysłona, czas naświetlania czy ISO. Z tego podręcznika dowiesz się, jakie narzędzia mogą posłużyć do stworzenia i udoskonalenia zdjęć, jak podnieść spójność i wewnętrzną logikę zdjęcia w obrębie kadru, a także jakich strategii używać, aby zintegrować na zdjęciach czas i narrację. Nauczysz się doskonale łączyć temat zdjęcia z jego wizualnym przedstawieniem w celu wywołania konkretnych emocji. * Praca z makroobiektami * Czas ekspozycji i ruch * Zwiększanie ostrości zdjęcia * Fotografie z wyobraźnią * Abstrakcja * Fotografia jako projekt * Perspektywa * Złoty podział * Kolor i światło Spraw, żeby Twoje fotografie przemówiły!
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-246-2700-4, 9788324627004
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl