Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu

Danuta Glondys, Małgorzata Bednarczyk
Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu ma służyć nie tylko poznaniu różnic kulturowych czy kulturowego kontekstu komunikacji, lecz również kształtowaniu umiejętności porozumiewania się oraz budowania więzi między ludźmi i społeczeństwami różnych krajów niezbędnych w obecnym wielokulturowym świecie. Publikacja ma charakter interdyscyplinarny, łącząc ze sobą niezależne sfery nauki, takie jak kulturoznawstwo, antropologia, nauki o zarządzaniu oraz teoria komunikacji, ale zasadniczo – łącząc teorię z praktyką.

Komunikacja międzykulturowa jest obszarem teorii i umiejętnością, której można i aktualnie trzeba się nauczyć, gdyż może być znakomicie wykorzystywana przy wszelkiego rodzaju kontaktach międzykulturowych i międzynarodowych nie tylko przez środowiska gospodarcze czy dyplomatyczne, lecz także przez każdego z nas. Nasze codzienne życie, praca, spotkania z sąsiadami, sposób spędzania wolnego czasu, marzenia i plany wykraczają poza granice jednej kultury. Przyjęcie założenia, że to, co obce lub inne, może być korzystne dla nas, przychodzi nam bez trudu w momencie wyborów konsumenckich w galeriach handlowych. Gorzej niestety jest w stosunkach międzyludzkich. Ta książka powstała po to, aby to zmienić.

Danuta Glondys – anglistka, politolog i doktor kulturoznawstwa. Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa (1993–1999) i Stowarzyszenia Willa Decjusza (2001–2016), wieloletnia ekspertka Komisji Europejskiej, wykładowca polskich i zagranicznych uczelni. Pasjonatka wypraw i odkrywania świata; podróżowała po ponad 35 krajach w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.

Małgorzata Bednarczyk – naukowiec i praktyk zarządzania przedsiębiorstwami oraz organizacjami międzynarodowymi. Profesor zarządzania uczelni polskich i zagranicznych. Inicjator porozumień między zagranicznymi uczelniami i firmami. Prywatnie podróżnik – zainteresowana zwłaszcza wyprawami po Azji i Ameryce oraz Europie.

Data wydania: 2020-11-15
ISBN: 978-83-233-4898-6, 9788323348986
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kategoria: Antropologia
Stron: 168
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu”- Danuta Glondys

Wampir : biografia symboliczna
Wampir : biografia symboliczna
{}7.3/10
Książka Marii Janion przedstawia drogi, którymi poruszał się...
Koniec człowieka : konsekwencje rewolucji biotechnologicznej
Koniec człowieka : konsekwe... Francis Fukuyama
{}8.1/10
Z wizjonerskim rozmachem autor prognozuje, jak dalece zmieni...
Mitologia współczesna
Mitologia współczesna Marcin Napiórkowski
{}5.3/10
Mitologia współczesna poświęcona jest analizie współczesnych...
Mózg a zachowanie
Mózg a zachowanie
{}8/10
Omówione zagadnienia stanowią przykłady tematów przybliżając...
Życie 3.0. Człowiek w erze sztucznej inteligencji
Życie 3.0. Człowiek w erze ... Max Tegmark
{}8/10
Jak sztuczna inteligencja wpłynie na świat - wojny, prawo, z...

Cytaty z książki

O nie! Książka Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe