Koniec pracy

Jeremy Rifkin
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Koniec pracy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Publikacja obfituje w ciekawe i różnorodne przykłady praktyczne, które wyjaśniają globalne i lokalne implikacje postępu technicznego w naszym życiu. Mamy do czynienia z zasadniczą przemianą relacji między maszyną, a człowiekiem, które przez ostatnie 200 lat nie układały się łatwo, a o ich nowej konfiguracji wiemy tylko tyle, że będzie musiała być zupełnie inna jak dotychczas.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7023-854-4, 9788370238544
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Kategoria: Ekonomia
Stron: 368

Autor

Jeremy Rifkin Jeremy Rifkin
Urodzony 26 stycznia 1945 roku w USA (Denver)
Studiował w Wharton School na University of Pennsylvania uzyskując w 1967 roku tytuł licencjata w zakresie ekonomii. Następnie kontynuował studia w Szkole Prawa i Dyplomacji na Tufts University w Medford, specjalizując się w stosunkach międzynarodow...

Pozostałe książki:

Koniec pracy Entropia Nowy światopogląd Europejskie marzenie Wiek dostępu : nowa kultura hiperkapitalizmu, w której płaci się za każdą chwilę życia Green New Deal: From Geopolitics to Biosphere Politics Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych Trzecia rewolucja przemysłowa
Wszystkie książki Jeremy Rifkin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Koniec pracy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2020-06-18
6 /10
Przeczytane Książki popularnonaukowe

Książka "Rynek pracy. Schyłek siły roboczej na świecie i początek ery postindustrialnej" została wydana w 2001 roku, opisuje amerykański rynek pracy i w dużej mierze jest teraz mało aktualna.

Jeremy Rifkin opisuje jak wyglądała sytuacja pracowników w dobie wielkiego kryzysu oraz późniejsze zmiany, jakie wywołała komputeryzacja. Z rzeczy nadal aktualnych autor wspomina o japońskiej filozofii biznesowej - kaizen, ale jeśli ktoś się tym interesuje, to tutaj bardziej pomocna jest książka Jeffreya K. Likera "Droga Toyoty. 14 zasad wiodącej firmy produkcyjnej świata".

Obecnie rynek pracy jest już w fazie automatyzacji, czyli momentu, kiedy ludzi będą zastępować roboty, które mogą pracować nawet w magazynach.

Natomiast wszystko to jednak stoi pod znakiem zapytania z powodu pandemii koronawirusa, na której początku jest cały świat, i która zmieni rynek pracy, o czym powstanie z pewnością wiele książek za rok lub dwa lata. To trochę, jak czas drugiej wojny światowej, kiedy mężczyźni poszli na front walczyć, a kobiety musiały iść do pracy. Czas pandemii wymaga od firm elastyczności, kreatywności i dobrego zarządzania. Firmy źle zarządzane z pewnością zbankrutują. Tak samo pewne branże czekają przeobrażenia, jak transport lotniczy pasażerski, czy turystyka. Już teraz specjaliści piszą, że praca zdalna będzie bardziej wykorzystywana przez firmy. Pewne zawody będą zanikać, a nowe powstawać, część działalności przeniesie się do internetu. Te zmiany na rynku ...

× 3 | link |
@frodo
2008-11-28
10 /10
Przeczytane

Opis zmian na rynku pracy jakie przyniosła ze sobą rewolucja technologiczna. Choć książka ma już swoje lata, dobrze opisuje dzisiejsze czasy i procesy zachodzące na współczesnym rynku pracy.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Koniec pracy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl