Konstruowanie jaźni i społeczeństwa. Europejskie warianty interakcjonizmu symbolicznego

Krzysztof Tomasz Konecki
Konstruowanie jaźni i społeczeństwa. Europejskie warianty interakcjonizmu symbolicznego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka przedstawia główne wątki teorii interakcjonizmu symbolicznego oraz metodologię badań jakościowych jaźni i społeczeństwa jako procesów interakcji i komunikacji. Część pierwsza przedstawia zagadnienia teoretyczne wyrosłe na gruncie pragmatyzmu amerykańskiego oraz związki omawianej teorii z myślą europejską. Pozostałe części zawierają empiryczne studia zagadnień symbolicznego konstruowania pamięci i tożsamości, światów społecznych i działań zbiorowych, pracy i tożsamości biograficznej, dyskursu jako interakcji społecznej oraz interakcji symbolicznych w Internecie. Teksty te zostały po raz pierwszy przedstawione podczas obrad XII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego w Poznaniu w 2004 roku.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7383-144-5, 9788373831445
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe
Stron: 442

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Konstruowanie jaźni i społeczeństwa. Europejskie warianty interakcjonizmu symbolicznego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Konstruowanie jaźni i społeczeństwa. Europejskie warianty interakcjonizmu symbolicznego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl