Konstytucyjne determinanty funkcjonowania mechanizmów korekcyjno-wyrównawczych w systemie dochodów jednostek Samorządu Terytorialnego

Monika Bogucka-Felczak
Konstytucyjne determinanty funkcjonowania mechanizmów korekcyjno-wyrównawczych w systemie dochodów jednostek Samorządu Terytorialnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka omawia wynikające z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej granice dopuszczalności funkcjonowania w systemie dochodów jednostek samorządu terytorialnego instytucji korekcyjno-wyrównawczej, przyjmującej normatywną postać wpłat na część równoważącą (regionalną) subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego. Konieczność poszukiwania tych granic wynika z faktu, iż wpłaty korekcyjno-wyrównawcze są instytucją niewymienioną w Konstytucji RP, zaś ich normatywna konstrukcja oraz skutki, jakie wywołują, czynią je istotnym odstępstwem od konstytucyjnie ukształtowanych zasad wyposażania jednostek samorządu terytorialnego w dochody przez centrum. Autorka postawiła sobie za cel zbadanie, czy ? i na ile ? istnienie systemu korekcyjno-wyrównawczego, zmieniającego efekty gromadzenia przez jednostki samorządu terytorialnego dochodów własnych i dochodów transferowych jest nieodzownym składnikiem systemu finansowego samorządów.
Data wydania: 2017-09-08
ISBN: 978-83-7561-799-3, 9788375617993
Wydawnictwo: Poltext
Kategoria: Prawo
Stron: 246

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Konstytucyjne determinanty funkcjonowania mechanizmów korekcyjno-wyrównawczych w systemie dochodów jednostek Samorządu Terytorialnego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Konstytucyjne determinanty funkcjonowania mechanizmów korekcyjno-wyrównawczych w systemie dochodów jednostek Samorządu Terytorialnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl