Kontrola celno-skarbowa Komentarz

Karol Różycki
Książka Kontrola celno-skarbowa Komentarz
Książka Kontrola celno-skarbowa Komentarz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Komentarz do kontroli celno-skarbowej jest pierwszą na rynku publikacją, która szczegółowo i wnikliwie analizuje wszystkie regulacje ustawowe oraz wykonawcze dotyczące procedury kontroli celno-skarbowej. Celem książki nie jest omawianie zasad postępowania podatkowego i kontroli podatkowej, lecz wyjaśnienie jak odpowiednio stosować normy prawne w kontroli celno-skarbowej. Autor, pracownik KAS, od prawie ćwierć wieku na co dzień stosujący procedury podatkowe, wskazuje: - które z dotychczasowych instrumentów kontroli celnej, podatkowej i skarbowej zostały przeniesione do kontroli celno-skarbowej, - które rodzaje kontroli są nowe lub zmodyfikowane oraz - jakie wątpliwości mogą powstać na tle ich stosowania i jak można je rozwiązać. W komentarzu wykorzystano przede wszystkim materiały z procesu legislacyjnego oraz wiedzę i doświadczenie autora. W opracowaniu znajdziesz m.in. informacje na temat: - zakresu przedmiotowego kontroli celno-skarbowej, - kontroli wyrobów akcyzowych przeznaczonych na cele specjalne, - miejsca wykonywania kontroli, - osób uprawnionych do uczestniczenia w czynnościach kontrolnych, - kontroli wykonywanych na mocy przepisów unijnych i umów międzynarodowych, - przesłuchania kontrolowanego i świadków, - zabezpieczania zebranych dowodów, - podmiotów upoważnionych do nakładania i zdejmowania zamknięć urzędowych, - czynności wykonywanych po zatrzymaniu pojazdów, - sposobu wykonywania kontroli przesyłek pocztowych, - obowiązków kontrolowanych, - zabezpieczenia zobowiązania podatkowego i należności celnych, - kwestii przekształcenia kontroli celno-skarbowej w postępowanie podatkowe, - dokumentacji mającej znaczenie dla kontroli celno-skarbowej, - zakresu i sposobu kontroli celno-skarbowej urządzania i prowadzenia gier hazardowych. W książce znajdziesz również wzory, zestawienia i procedury kontrolne, w tym: - upoważnienie do przeprowadzenia kontroli celno-skarbowej, - stałe upoważnienie do przeprowadzenia kontroli celno-skarbowej, - wzory pieczęci, zamknięć urzędowych, stempli i innych znaków, - protokół kontroli rodzaju paliwa, - metrykę identyfikacyjną zapisanego nośnika, - wyroby akcyzowe objęte zakresem kontroli celno-skarbowej, - sposoby i warunki przyjmowania, magazynowania, wydawania i przewożenia wyrobów akcyzowych, - dokumenty mające znaczenie dla kontroli urządzania i prowadzenia gier hazardowych, - raporty i zestawienia dotyczące kasyn gry, - zestawienia dotyczące salonów gier, - zgłoszenia i informacje dotyczące loterii promocyjnych i audioteksowych, - informacje dotyczące turnieju gry pokera poza kasynem gry. Komentarz nie ma na celu powielenia dostępnych już na rynku wydawniczym publikacji omawiających procedurę kontroli podatkowej, skarbowej, czy celnej, lecz przybliżenie kwestii specyficznych dla kontroli celno-skarbowej.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8124-404-6, 9788381244046
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 252

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kontrola celno-skarbowa Komentarz? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Kontrola celno-skarbowa Komentarz”- Karol Różycki

Książka Na marne
Na marne Marta Sapała
{}7/10
Mówi się, że z roku na rok marnujemy coraz więcej żywności, ...
Książka Ted Books. Dlaczego pracujemy
Ted Books. Dlaczego pracujemy Barry Schwartz
{}9.5/10
Otwierająca oczy, przełomowa wycieczka po celach i powodach ...
Książka GRYWALIZACJA. Jak zastosować mechanizmy gier w działaniach marketingowych
GRYWALIZACJA. Jak zastosowa... Paweł Tkaczyk
{}7/10
Przenieś swoje działania marketingowe na wyższy poziom (gry)...
Książka Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces
Zmień myślenie, a zmienisz ... Brian Tracy
{}7/10
Trzymasz w swoich rękach kod DNA swojej przyszłości i tylko ...
Książka Jak buduję Amerykę?
Jak buduję Amerykę? Bartłomiej Bielecki
{}6.7/10
Jak żyć i prowadzić biznes w USA? Jak przejść drogę „od ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Kontrola celno-skarbowa Komentarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe