Kontrola wzorców umownych poza obrotem konsumenckim

Marlena Pecyna
Kontrola wzorców umownych poza obrotem konsumenckim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka dotyczy wycinka, dotychczas nieopracowanej monograficznie w doktrynie prawa, problematyki istnienia i zakresu kontroli inkorporacji oraz treści wzorców umownych stosowanych w stosunkach prawnych nawiązywanych w ramach tzw. obrotu profesjonalnego. Zagadnienie powyższe jest szczególnie doniosłe na tle regulacji Kodeksu cywilnego, którego przepisy szczególne stanowią o przestankach uznania narzuconego postanowienia umownego za niedozwolone, ale wyłącznie w przypadku konsumenckiego charakteru stosunku prawnego. Przedstawione zostały zasady ochrony strony stosunku prawnego przed jego niedozwolonym w ramach porządku prawnego ukształtowaniem, w warunkach faktycznej niemożliwości wpływu na jego treść. Uwagi powyższe zostały poczynione z uwzględnieniem prawa wspólnotowego oraz wybranych systemów europejskich. Adresatami książki są uczestnicy obrotu gospodarczego zarówno stosujący w swojej działalności wzorce umowne, jak i ci, których prawa i obowiązki sąprzez wzorce ustalane, ponadto prawnicy praktycy sporządzający klauzule umowne, które mają być wykorzystane do układania stosunków prawnych, a także sędziowie oceniający dopuszczalność zastosowania wzorców. Zaproponowana metoda badawcza i koncepcja kontroli mogą czynić pozycję interesującą dla dogmatyków prawa oraz studentów.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7333-183-9, 9788373331839
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy Zakamycze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kontrola wzorców umownych poza obrotem konsumenckim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kontrola wzorców umownych poza obrotem konsumenckim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl