Kreacja Kardynalska Lavigerie i Czackiego uzyskana przez Republikę Francuską w 1882 roku

Witold Klimkiewicz
Kreacja Kardynalska Lavigerie i Czackiego uzyskana przez Republikę Francuską w 1882 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka niniejsza powstała zapewne na marginesie przygotowywanej pracy habilitacyjnej pt. Nuncjatura paryska arcybiskupa Czackiego 1879-1882. Z punktu widzenia naukowego, pojawienie się jej jest wydarzeniem ważnym, zwłaszcza, że dzieje Kościoła w XIX w. miały już swój złoty okres w czasach, kiedy Klimkiewicz pisał swe dzieło i przez pewien czas po 1945 r. Dzisiaj zainteresowanie nimi mocno osłabło. Książka ks. Klimkiewicza przypomina instytucję i dzieje kardy-nalatu koronnego w momencie wygasania tej praktyki, sztucznie podtrzymywanej przez republikański rząd francuski, wyraźnie już antykościelny. Łącząc obie nominacje, Czackiego i Lavigerie ukazuje autor czysto polityczny charakter zabiegów gabinetu francuskiego o utrzymanie kardynalatu koronnego, będącego skądinąd już anachronizmem.
ISBN: 978-83-89270-48-1, 9788389270481
Wydawnictwo: Gaudentinum

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kreacja Kardynalska Lavigerie i Czackiego uzyskana przez Republikę Francuską w 1882 roku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kreacja Kardynalska Lavigerie i Czackiego uzyskana przez Republikę Francuską w 1882 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl