Kres "zimnej wojny" : bezpieczeństwo europejskie w procesie zmiany międzynarodowego układu sił (na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w.)

Jerzy Stańczyk
Kres "zimnej wojny" : bezpieczeństwo europejskie w procesie zmiany międzynarodowego układu sił (na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w.)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka dotyczy rozpadu dwubiegunowego systemu bezpieczeństwa i blokowego podziału Europy oraz okresu przejściowego w procesie zmiany międzynarodowego układu sił. Ukazuje bezpieczeństwo europejskie w sposób wieloaspektowy, w jego dynamicznym ujęciu, wskazując na różnice między pokojem a bezpieczeństwem. Zwraca uwagę na skalę „wyścigu zbrojeń" i realia „pokoju zbrojnego". Koncentruje się na przełomie lat 80. i 90. oraz I połowie lat 90. Zakończenie „zimnej wojny" nie jest bowiem jednorazowym aktem, lecz procesem (np. zmiana celów rakiet strategicznych USA i Rosji nastąpiła dopiero w 1994 r.), co odróżnia ją od rzeczywistej wojny.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7322-660-9, 9788373226609
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kres "zimnej wojny" : bezpieczeństwo europejskie w procesie zmiany międzynarodowego układu sił (na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w.) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kres "zimnej wojny" : bezpieczeństwo europejskie w procesie zmiany międzynarodowego układu sił (na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w.). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl