Królowa ciemności. Trylogia czarnych kamieni. Księga III

autor: Anne Bishop
Królowa ciemności. Trylogia czarnych kamieni. Księga III
4.88
Ocena 4.88 na 5 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Aska...
Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi, musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów. Jednak do walki nie może s...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788392732228
Wydawnictwo: Initium

Recenzje

Królowa Ciemności
Szmira. Chała. Tandeta. Niewypał. Można znaleźć tak wiele przykrych słów. Jakież to szczęście, że żadne z nich nie odnosi się do trzeciego tomu Trylogii Czarnych Kamieni – „Królowej Ciemności”. Ba, powiem nawet więcej! Podczas spisywania swoich wrażeń z lektury „Dziedziczki Cieni” zastanawiałem s...
Królowa Ciemności
Czytanie przedostatniej części dawało zarazem poczucie wielkiej ekscytacji i bólu. Bólu rozstania. Ból przepełniał moje serce na wskroś, gdy tylko pomyślałam o fakcie kończenia się trylogii. Czytając to na przemian z mieszanymi uczuciami, tak mocno targającymi mą osobą, stwierdzam z czystym serce...
Napisz swoją opinię

Opinie

@enedtil
@enedtil 2010-01-06
Przeczytane (2009-10-19)
Najlepsza część trylogii. Świetna książka, zadająca dużo pytań i poruszająca liczne problemy. Czyta się ją jednym tchem a po skończeniu żałuje się, że to koniec. Z Wykrzywionego Królestw powraca w końcu Deamon - bardziej ludzki, zagubiony jednak pamiętający dobrze jak być Sadystą. Duży plus za postać Luciviar - w końcu autorka rozwinęła ją bardziej pokazując nam go jako znakomitego eyrieńskiego wojownika troszczącego się o najbliższych. Inne postacie również zachwycają: Surreal, Saetan, Krewniacy. A Jeanelle? Stała się prawdziwą Królową Ciemności, Żywym Mitem, Czarownicą ... Trylogia naprawdę warta przeczytania, o Matko Noc, na Ogień Piekielny i Niech Ciemność będzie łaskawa.
@Natula
@Natula 2010-02-25
Przeczytane (2009-10-19)
Hmm.....co do tego że to wyśmienicie napisana powieść nie ma wątpliwości. Porównując wszystkie części ta ma swój specyficzny klimat. Czytałam ją z zaciśniętym gardłem, mimo że były w niej monenty zabawne i radośne to czytając czułam smutek. Ma dla mnie ona klimat ciagłego napięcia, czyta się ją szybko, ale ma ona w sobie coś takiego niepokojącego. Oczywiście to są plusy tej książki, ukłon dla autorki, że udało jej się stworzyć taki klimat grozy i czegos nieuchronnego wieszącego w powietrzu. Czekam na kontynuację, czegoś mi tu brakuje,
@Xtacy
@Xtacy 2011-09-22
Przeczytane (2011-09-22)
Ostatnie strony mocno mną wzruszyły. Zwłaszcza słowa Damona w trakcie krótkiego spotkania z Lucivarem (chętnie zacytowałabym, ale byłby to wówczas spoiler). Świetna akcja, doskonale rozbudowane napięcie, piękne opisy - czytelnik ma wrażenie, że tam jest, że stoi obok. Niejednokrotnie uśmiechałam się do słów, jakie wypowiadały "krewniaki". Szary Kieł jest moim ulubieńcem. Nie wspominając o wielkim kotku lepiącym babki z piasku... ah, cudo. Już zatapiam zęby w następnej części.
@coconut
@coconut 2012-05-09
Przeczytane (2012-05-09)
Książka byłaby naprawdę dobra, gdyby nie nielogiczności spowodowane pchaniem bohaterów na siłę w akcję. Pomysł na świat jest całkiem niezły, przydałoby mu się jednak lepsze wykonanie, konkretnie lepsze opisy. Podoba mi się, że zakończenie jest zakończeniem i nie czuję całkowitej konieczności sięgnięcia po kolejny tom już w tej chwili. Mimo początkowego kryzysu, czytało mi się całkiem przyjemnie. Ogólnie polecam.
@Aiwlys
@Aiwlys 2011-02-17
Przeczytane (2011-02-17)
Śmiałam się, płakałam, złościłam. Ta książka zmusza mnie do wyrażania mnóstwa emocji. Gorzej, kiedy takie rzeczy dzieją się w tramwaju czy w autobusie. Książkę wchłonęłam. Jest kapitalna, taka inna od wszystkiego, co zostało przeze mnie przewertowane. Kocham wszystkich bohaterów i każdego z osobna. A zwłaszcza Faworyta ^^
@Edhiel
@Edhiel 2011-07-27
Przeczytane (2011-07-27)
Najlepsza z całej trylogii. Cały czas trzyma w napięciu aż po ostatnie słowa książki. Każda postać jest wspaniale wykreowana, szkoda tylko, że tak mało było Wilhelminy, która bardzo mnie zaciekawiła już w pierwszym tomie. Można się pośmiać z niektórych dialogów. Jak najbardziej polecam.
@Micki
@Micki 2010-08-12
Przeczytane (2010-08-12)
To chyba jedyna część z Trylogii Czarnych Kamieni, która tyle razy wyprowadziła mnie z równowagi i doprowadziła do płaczu. Nieziemska! Niesamowita! Warta polecenia!
@tala86
@tala86 2011-08-12
Przeczytane (2011-04-18)
Powieść jest po prostu doskonała. Ma momenty przy których można się wzruszyć, przestraszyć oraz pośmiać. Doskonałe zakończenie, pozostawiające wielki nie dosyt.
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny 2011-05-12
Przeczytane (2011-01-01)
Nie często zdarza mi się płakać przy książce, ale przy tej nie wytrzymałam. Totalnie wciągająca i moim zdaniem najlepsza z całej trylogii.
@Martie07
@Martie07 2010-04-17
Przeczytane (2009-10-19)
Książka świetna. Wg mnie najlepsza z całej trylogii, ale cała seria jest bardzo fajna. Naprawdę dawno mnie tak książka nie wciągnęła. :)
Autorzy
Anne Bishop
amerykańska pisarka fantasy, autorka Trylogii Czarnych Kamieni, która zdobyła William L. Crawford Award. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.
Inne książki:
Książka Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI
Książka Córka Krwawych. Księga I
Książka Serce Kaeleer
Książka Przymierze ciemności
Książka Pani Shaladoru. Czarne Kamienie. Księga 8
Współtworzący tą stronę
puchar @zafrina @zafrina pierwsza opinia