Kroniki Czarnej Kompanii

autor: Cook Glen
Kroniki Czarnej Kompanii
4.8
Ocena 4.8 na 5 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Ciemność walczy z mrokiem, gdy pokryci bliznami najemnicy z Czarnej Kompanii ...
Ciemność walczy z mrokiem, gdy pokryci bliznami najemnicy z Czarnej Kompanii bezwzględnie wykonują swą robotę. Wszelkie wątpliwości zostają pochowane razem z poległymi towarzyszami broni. Pogrążone w wojnie krainy z nadzieją oczekują wypełnienia pradawnego proroctwa, wieszczącego narodziny Białej...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788375104677
Wydawnictwo: Rebis

Recenzje

Kroniki Czarnej Kompanii
Steven Erickson napisał o autorze "Czarnej Kompanii", że "Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy - z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy." Przed przeczytaniem tego opasłego tomiska, składającego się przecież z trzech książek, z przymrużeniem oka traktowałem te,...
Napisz swoją opinię

Opinie

@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-07-14
Przeczytane (2010-07-14)
Książka jak najbardziej godna uwagi. Wciągająca i trzymająca w napięciu, ponadto nie da się po prostu nie polubić jej bohaterów (osobiście najbardziej polubiłam duet Czarnej Kompanii, czyli Jednookiego i Goblina, a także Panią). Na początku czytając pierwszą część cały czas zastanawiałam się, o co tu chodzi, często się gubiłam, no i nieustannie też zastanawiałam się, czy aby na pewno zabrałam się za pierwszą część. Później, z biegiem kartek coraz bardziej wczułam się w historię i naprawdę się w nią wkręciłam. Jeśli miałabym określić, która część z „Kronik Czarnej Kompanii” najbardziej przypadła mi do gustu, miałabym ciężki orzech do zgryzienia. Książka jak najbardziej godna polecenia. Z chęcią sięgnę po dalsze części.
@enedtil
@enedtil 2010-01-17
Przeczytane (2009-12-06)
Zostałam Schwytaną. Na szczęście nie przez Panią. Czarna Kompania mną zawładnęła i tyle. Za mną tom 2 'Cień w ukryciu'. I cóż. Początkowo denerwował mnie brak Czarnej Kompani. Za mało o nich, za dużo o Zalewaczu. Męczył mnie ten wątek, jednak jestem bardzo mile zaskoczona jak się on zakończył. Na prawdę świetna postać. Co do trzymającej w napięciu akcji. Dla mnie zaczęła się w momencie oblężenia Czarnego Zamku. Od tej pory pochłaniałam kartkę za kartką z niepokojem śledząc kolejne losy bohaterów i ich decyzje. Rewelacyjna końcówka. Mimo, że skończyłam czytać ją pół godziny temu moje serce dotąd bije jak oszalałe z nadmiaru emocji jakie dostarczyła mi ta część. Pozytywnych emocji. Pora na 'Białą Różę'.
@Maynard
@Maynard 2014-01-06
Przeczytane (2009-12-06)
Piękny powrót do świata Czarnej Kompanii po, równo, czterech latach od zakończenia lektury "Kronik". Doskonale nakreślone postacie, unikalny świat - wszystko tak jak pisałem w poprzednich komentarzach. Tym razem mam zamiar zmóc się i, pomijając wyjątkowo nieudany "Srebrny grot", kontynuować lekturę przygód naszych bohaterów aż do końca.
Współtworzący tę stronę
puchar @enedtil @enedtil pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Cook Glen
Inne książki:
Książka Zimne miedziane łzy
Książka Gry cienia : pierwsza księga południa : [fantasy]
Książka Gorzkie Złote Serca
Książka Cień w ukryciu