Krucjaty Historia

Jonathan Riley-Smith
Krucjaty Historia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Krucjaty. Historia jest książką pod wieloma względami wyjątkową. To doskonała synteza historii Europy i Kościoła w wiekach XI-XVIII widziana przez pryzmat ruchu krucjatowego. Gwarancją rzetelności dzieła jest nazwisko autora ? niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie historiografii wojen krzyżowych. Nie jest to jednak praca standardowa. Przyjęta optyka pozwala autorowi uwzględnić zarówno krucjaty w tradycyjnym rozumieniu, jak również wyprawy przeciw Albigensom, Mongołom czy poganom w naszej części Europy. Świetne, nowatorskie, barwne dziejopisarstwo służące doskonale zarówno specjalistom, jak i wszystkim zainteresowanym historią krzyżowców. JONATHAN RILEY-SMITH (ur. 1938) jest profesorem historii w Cambridge. Głównym przedmiotem swoich studiów uczynił historię wojen krzyżowych. Pozostaje jednym z największych autorytetów naukowych w tej dziedzinie. Posiada liczne tytuły naukowe i honorowe. Jest autorem wielu publikacji książkowych. Na język polski przełożona została Historia krucjat (Oxford 1995 ? Warszawa 2000), której prof. Riley-Smith jest współautorem i redaktorem naukowym.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7033-655-4, 9788370336554
Wydawnictwo: W Drodze
Stron: 392

Autor

Jonathan Riley-Smith Jonathan Riley-Smith
Urodzony 27 czerwca 1938 roku w Wielkiej Brytanii ( Harrogate)
Jeden z najbardziej uznanych badaczy dziejów wypraw krzyżowych, zakonów rycerskich i łacińskiego osadnictwa we wschodnim basenie Morza Śródziemnego. Jonathan Riley-Smith był absolwentem Eton i Trinity College (Cambridge). Swoją karierę wykładowcy ...

Pozostałe książki:

Historia krucjat Crusades First Crusade & the Idea of Crusading
Wszystkie książki Jonathan Riley-Smith

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Krucjaty Historia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Krucjaty Historia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl