Kryminalistyka. Zarys systemu

Bronisław Młodziejowski, Wojciech Kasprzak, Jerzy Kasprzak
Kryminalistyka. Zarys systemu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Koncepcja opracowania powstała podczas zajęć z przedmiotów kryminalistyka, medycyna sądowa i postępowanie karne realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, zarówno na studiach prawniczych, administracyjnych, jak i na studiach z zakresu bezpieczeństwa. W stosunku do poprzedniego wydania wszystkie rozdziały zostały uaktualnione. Dodano nowe zagadnienia dotyczące śladów cyfrowych ich znaczenia, ujawniania i zabezpieczania. Podręcznik uzupełniono o ważne problemy etyki kryminalistycznej. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów prawa i administracji oraz bezpieczeństwa, zdobywających dopiero wiedzę, prokuratorów, czy funkcjonariuszy służb śledczych, którzy znajdą w nim szereg praktycznych rad co do taktyki wykonywania wielu czynności procesowo-kryminalistycznych. Nie można także zapominać o sędziach, których swobodna ocena dowodów winna wynikać właśnie z wiedzy kryminalistycznej, czy też o adwokatach i radcach prawnych, w których przypadku prawidłowa realizacja prawa do obrony powinna wynikać z głębokiej wiedzy kryminalistycznej. Zagadnienie to jest szczególnie ważne w perspektywie wchodzących w życie zmian w procedurze karnej. Podręcznik może zainteresować także szerszy krąg odbiorców, np. przedstawicieli biznesu, tak często narażonych na działania przestępcze, czy też pracowników firm zajmujących się ochroną osób i mienia.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7930-723-4, 9788379307234
Wydawnictwo: Difin
Stron: 358

Autor

Bronisław Młodziejowski Bronisław Młodziejowski
Urodzony 28 maja 1948 roku w Polsce (Poznań)
Bronisław Juliusz Młodziejowski – polski wojskowy i wykładowca akademicki, generał brygady Wojska Polskiego, doktor habilitowany nauk biologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, specjalista w zakresie biologii kryminalis...

Pozostałe książki:

Anatomia zabójstwa Kryminalistyka
Wszystkie książki Bronisław Młodziejowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kryminalistyka. Zarys systemu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kryminalistyka. Zarys systemu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl