Księga bez tytułu

autor: (tłum.)
Księga bez tytułu
4.36
Ocena 4.36 na 5 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
„Ci, którzy przeczytają tę książkę, mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dzie...
„Ci, którzy przeczytają tę książkę, mogą nigdy więcej nie ujrzeć światła dziennego...” - ostrzega autor w szalonej powieści sensacyjno-przygodowej, łączącej thriller, horror, czarną komedię i... bardzo soczysty język. W obskurnym barze w Santa Mondega spotykają się m.in.: dwaj mnisi, kobieta wybu...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324714506
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

"Ci zaś, którzy doczytają tę księgę do końca, być może nigdy już nie ujrzą światła"
Miasteczko Sanda Mondega gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Zapomniana przez świat mieścina pełna ciemnych typów i różnych szumowin. Jest to też jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi. Co 5 lat w Santa Mondega dochodzi do całkowitego zaćmienia Słońca. I tylko tam… Sanchez jest barmanem w ba...
Od zmierzchu do zmierzchu
Brak tytułu, brak autora, brak jakichkolwiek informacji o książce - z taką wiedzą podszedłem do tematu. No, może trochę przesadziłem z zupełnym brakiem znajomości, bo coś musiałem o nim wiedzieć sięgając po ten tytuł, ale od momentu gdy wpadł on w moje ręce, do chwili, gdy faktycznie zająłem się ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2010-04-07
Przeczytane (2009-05-22)
Pomimo wielu pozytywnych komentarzy moich poprzedników ja zdecydowanie jestem na nie. Zachęcany książkę przeczytałem i o dziwo...żyje a w dodatku mam jeszcze ochotę napisać o niej kilka słów a nie będą one pochlebne. Ta "książka" wydaje się być "dziełem" stworzonym przez kilku speców od marketingu lub internetowych grafomanów piszących popularne kilka lat temu w Polsce(i bardzo wulgarne) przygody Kubusia Puchatka. Niewiarygodny stek bzdur zawartych w powieści (która mogła być bardzo udanym pastiszem ogólnie rozumianej pop-kultury w stylu Pratchetta lub Gaimana) po prostu zwala z nóg, a stężenie bardzo brutalnych scen i bardzo wulgarnych wulgaryzmów na jedna linijkę tekstu wręcz zniechęca do dalszej lektury. W dodatku nieświadomy powyższych rewelacji czytelnik zostaje wciągnięty w wir coraz bardziej chaotycznych i poplątanych wydarzeń, czyta i czyta, tylko po to aby gdzieś między stronami 300 a 400 doznać totalnego zawodu i ostatecznego zniesmaczenia. Nie wiem kto to "coś" spłodził, ale szczęście od Boga że figuruje jako anonim, ponieważ gdybym ja napisał coś podobnego i się jeszcze pod tym podpisał, chyba do końca życia nie mógł bym pozbyć się śmierdzącej i wstrętnej plamy na honorze.
@AnnaKa26
@AnnaKa26 2011-04-27
Przeczytane (2011-04-27)
Czyta sie ekspresowo,moze mniej przyjemnie dla osob wrażliwych,ale i tak jest delikatniejsza niz jej druga czesc "Oko ksiezyca" Czarny humor-bardzo dobry z reszta,szczególowe i brutalne opisy,jak i hurtowa ilosc wulgaryzmow sprawiaja,ze ksiazka jest bardzo mocna,ale nie odrzucajaca.,pzreciwnie watki sa tak rozwiniete,ze trudno domyslic sie konca i z kolejna ciekawoscia przerzucasz strone.
@Ornery_Ola
@Ornery_Ola 2009-09-14
Przeczytane (2009-05-22)
Książka od samego początku wciąga niesamowicie. Czytając ją myślałam też o tym, że mógłby wyjść z tego niezły film – brutalny i wulgarny, ale niezły. Dodatkowy plus za to, że zwroty akcji były dla mnie w większości zaskoczeniem.
@Natula
@Natula 2010-04-08
Przeczytane (2009-05-22)
Prawidłowo, jeden lubi fiołki, drugi stokrotki :-), tak czy siak, może o to chodziło, żeby kazdy z nas miał sówj punkt widzenia a co do końca, to własnie to idiotycznie zakończenie mnie ubawiło......cel od poczatku do końca :-)
@jaras
@jaras 2010-02-23
Przeczytane (2009-05-22)
Podobał mi się w niej tarantinowski, zabawny klimat. Wciąga w czytanie. Przyciągnęła mnie do niej zapowiedź, że każdy kto przeczyta tą książkę na pewno umrze.
@candylove27
@candylove27 2011-03-29
Przeczytane (2011-03-29)
Osobiście, jestem zafascynowana tą książką. Zaskakiwała mnie co chwilę i wzbudzała wiele różnych i silnych emocji. Tego właśnie oczekuje się od książki.!
@blackmoth
@blackmoth 2010-08-23
Zaciekawiła mnie okładka, tytuł i autor. Jeśli to można nazwać tytułem i autorem ;D. Wasze komentarze są sporne. To jak, szukać jej czy nie? :)
@fightgirl
@fightgirl 2009-06-15
Przeczytane (2009-06-15)
Bardzo sprytne połączenie soczystego języka i wielobarwność postaci Tarantino z klimatami Kinga :) Jak dla mnie 5+ POLECAM
@bellatrins96
@bellatrins96 2011-04-13
Szczerze mówiąc ni8e przeczytałam całej, bo ilość wulgaryzmów mnie zaszokowała. Ale mimo to nie jest zła.
@bunia
@bunia 2011-07-02
Przeczytane (2011-07-02)
Podobała mi się. Zawrotne tempo, nietuzinkowe postacie, wartka akcja. Nie zanudza ani przez chwilę.
Współtworzący tą stronę
puchar @fightgirl @fightgirl pierwsza opinia